Muzyka

Koncert INXS w kinach

Koncertowy film "Live Baby Live" INXS dokumentujący występy australijskiej formacji na stadionie Wembley w 1991 roku po raz pierwszy trafi na kinowe ekrany.
Materiał z koncertu został zremasterowany z oryginalnych 35-milimetrowych taśm i ulepszony do jakości 4K Ultra HD. Do podstawowego zestawu dodano nieoblikowane, zagubione nagranie. Menedżer zespołu, Chris M. Murphy, podobno przez 10 lat szukał oryginalnych taśm.

- Byliśmy sześcioma kolesiami z Australii, dla których stadion Wembley był po prostu kolejną sceną w klubie - wspomina show na londyńskim stadionie Tim Farris. - Mieliśmy trochę świateł i megafony. Żadnych fajerwerków, wyrafinowanej produkcji, żadnych tancerzy, żadnego chórku czy gigantycznego fortepianu. Po prostu nasza szóstka i publiczność po prostu oszalała.

Międzynarodową kinową premierę wyznaczono na 27 listopada. Na razie nic jeszcze nie wiadomo o pokazach w Polsce.

Australijska formacja INXS zakończyła działalność w 2012 roku. W listopadzie 1997 roku samobójstwo popełnił pierwszy wokalista zespołu, wspomniany Michael Hutchence. Od tego czasu za mikrofonem stawali Jon Stevens, J. D. Fortune i Ciaran Gribbin. Regularną dyskografie bandu zamyka longplay "Switch" z 2005 roku. W listopadzie 2010 roku ukazał się zestaw "Original Sin" zawierający starsze piosenki INXS nagrane raz jeszcze z Fortune'em na wokalu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 września 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca