Muzyka

Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba

Bassekou Kouyaté jest jednym z autentycznych mistrzów ngoni, starożytnej, tradycyjnej lutni popularnej w całej Afryce Zachodniej. Wraz z zespołem zaprezentuje barwną eksplozję afrykańskich rytmów oraz melodii wplecionych w bluesa i groove.

Kouyaté świetnie się odnajduje w nietypowym składzie zespołu, który tworzą poza nim trzej inni wirtuozi ngoni, używający instrumentów różniących się rozmiarami i strojem, oraz dwaj perkusiści. Zespół doskonale uzupełnia fantastyczna wokalistka – Amy Sacko. W ciągu ostatnich lat artyści zachwycali publiczność podczas czołowych festiwali muzycznych na całym świecie (m.in. Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts, Roskilde Festival, Fuji Rock Festival, North Sea Jazz Festival, WOMAD).

Podczas koncertu artyści zaprezentują materiał ze swojego najnowszego albumu Miri, który ukazał się w styczniu 2019 roku nakładem niezależnej wytwórni Outhere Records. Jest to bardzo osobista płyta, której tytuł oznacza sen lub kontemplację. Podczas koncertu udamy się wraz z artystami w muzyczną podróż do leżącej nad Nigrem wioski Garana, z której pochodzi lider zespołu. Zderzymy się z dzisiejszym malijskim społeczeństwem, które jest rozdarte w wyniku walk o bogactwa kraju. Przede wszystkim jednak wysłuchamy opowieści o miłości, przyjaźni, rodzinie i prawdziwych wartościach w czasach kryzysu. 

„…zostaliśmy porwani przez falę niecierpiących zwłoki rytmów i improwizacji”. (London Jazz News)

Wykonawcy:

Bassekou Kouyaté – ngoni prowadzące
Amy Sacko – śpiew
Abou Sissoko – ngoni średnie
Mamadou Kouyaté – ngoni basowe
Mahamadou Tounkara – instrumenty perkusyjne (dundun, yabara, tama)
Moctar Kouyaté – calebasse

Program:

Utwory z albumu Miri

Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba

bilety niedostępne WROCŁAW
Narodowe Forum Muzyki 2020-03-08
8 marca 2020
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 29 września 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca