Muzyka

Kult. Film. Zwiastun

W sieci zadebiutował zwiastun produkcji "Kult. Film".
- Zostałem muzykiem i nie ma innej alternatywy - mówi Kazik Staszewski w produkcji "Kult. Film". Do kin w całej Polsce film trafi 22 listopada.

"Kult. Film" zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami.

Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

- Nigdy nie spodziewałem się, że zespół Kult będzie trwał tyle lat - w filmie słyszymy słowa Irka Wiereńskiego.

Grupa została założona w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Przez 37 lat istnienia zgromadziła wokół siebie wiernych fanów. Ta więź działa w dwie strony - muzycy zawsze podkreślają, że istnieją dzięki publice. Chętnie angażują się w akcje charytatywne - najbliższy koncert dla fanki, która potrzebuje wsparcia, już 4 listopada w Tarnowie.

Premiera produkcji "Kult. Film" odbędzie się 14 października w ramach pokazu konkursowego 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Gośćmi pokazu będą reżyserka Olga Bieniek i Kazik Staszewski.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca