Muzyka

Jeszcze jeden koncert Devendry Banharta w Warszawie

Devendra Banhart wystąpi 21 i 22 stycznia 2020 w warszawskim Palladium.
W związku z dużym zainteresowaniem Devendra Banhart zagra w Warszawie także 21 stycznia 2020. Bilety na 22 stycznie zostały już wyprzedane.

Devendra Banhart to artysta eklektyczny, którego muzyka jest trudna do sklasyfikowania. Jego melancholijne, mroczne ballady obok wesołych hippisowskich piosenek sprawiły, że Devendra Banhart jest uznawany za jednego z najoryginalniejszych artystów ostatnich dekad, który stworzył swój własny, magiczny styl.

Sztuka była obecna w życiu Devendry Banharta od najmłodszych lat. Artysta urodził się w Teksasie, ale całe dzieciństwo spędził w Caracas w Wenezueli. Jako nastolatek przeprowadził się do Kalifornii, gdzie następnie rozpoczął studia, podczas których eksperymentował z różnymi formami sztuki. Wtedy też na amatorskim sprzęcie zaczął nagrywać swoją muzykę, nie myśląc początkowo o jej wydaniu. Jego piosenki były krótkie, niedokończone, często w formie strumienia świadomości. W końcu po namowie przyjaciela Banhart zdecydował się rozesłać swoją muzykę do kilku wytwórni. W tym samym czasie porzucił studia na rzecz grania na ulicy i podróżowania. Po powrocie do Los Angeles regularnie zaczął grywać koncerty, mimo braku wydanego albumu. Stan rzeczy zmienił się w październiku 2002 roku, kiedy Michael Gira (Swans) zaprezentował światu jego pierwsze piosenki pod znakiem wytwórni Young God. Wypuszczone w 2002 roku "Oh Me Oh My..." w błyskawicznym tempie zostało okrzyknięte wielkim odkryciem, a Banhart zaczął być porównywany do legend songwritingu. Po wydaniu debiutanckiego album "Rejoicing in the Hands", a w kilka miesięcy później "Nino Rojo", Banhart zyskał rozgłos i uznanie na całym świecie. Devendra Banhart wydał następnie pięć znakomitych albumów, "Crpple Crow" (2005), "Smokey Rolls Down Thunder Canyon" (2007), "What Will We Be" (2009), "Mala" (2013) i "Ape in Pink Marble" (2016).

13 września ukaże się jego najnowszy album zatytułowany "Ma".

Bilety dostępne będą od piątku 6 września przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca