Muzyka

Junior kelly

Junior Kelly - gwiazda reggae z Jamajki zagra we Wrocławiu!

Junior Kelly - jeden z najważniejszych reprezentantów muzyki reggae wystąpi 23 października w Starym Klasztorze!

Dla fanów jamajskich rytmów ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Junior Kelly - jeden z czołowych światowych Ambasadorów Reggae. Wysoki, z burzą dreadów na głowie, jest oddanym rastafarianinem z prawdziwym poczuciem muzycznej misji, którą manifestuje poprzez jakość swoich kontemplacyjnych tekstów, różnorodność ważnych tematów które podejmuje i inspirujące przesłanie.

Czołowy jamajski piewca społecznej świadomości i sprawiedliwości powraca do Polski ze swoim 10-tym albumem “Urban Poet”.

Oprócz muzyki reggae na płycie “Urban Poet” znajdziemy dancehall, r’n’b, soul oraz jazz, ukazujące rozwój i dojrzałość tego artysty. Junior Kelly pojawił się również jako gość Kamila Bednarka na jego przebojowym albumie „Oddycham…”.
Junior Kelly urodził się w 1969 roku jako najmłodsze z pięciorga dzieci i dorastał w Kingston. Jest częścią bardzo muzycznej rodziny – jego ojciec i dziadek grali na banjo a matka śpiewała w miejscowym kościele. Jego nieżyjący brat Jim Kelly był DJ’em i otworzył mu trochę drzwi w świecie reggae i dancehall. Po jego tragicznej śmierci Junior Kelly zdecydował się kontynuować muzyczną tradycję rodziny w swoim własnym stylu.

Zdobywał doświadczenie zarówno w studio, jak i grając trasy i festiwale na całym świecie. Już od lat 90-tych uczestniczył w kluczowych imprezach jak jamajski Reggae Sun Splash. Potem wyjechał do USA by występować i nagrywać single.
Wyjątkowo związany jest z Wrocławiem – tutaj miały miejsce jego koncerty w 2007, 2013, w 2015 na One Love Sound Fest oraz ostatni – na Rototom & Friends w Starym Klasztorze w 2016 roku.

JUNIOR KELLY

kup bilety WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2019-10-23
23 pazdziernika 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 17 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca