Muzyka

Jazz w Akwarium | Zespół 5/6

Zespół 5/6 (pięć szóstych) to grupa wokalistów z różnych zakątków Polski ściśle związana ze sceną Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Wykorzystując technikę śpiewu a'capella wykonują utwory z takich gatunków muzycznych jak pop, jazz, funk.
Powstały miks brzmieniowy jest konsekwencją połączenia sześciu różnych charakterów oraz stylistyk muzycznych w jakich obracają się na co dzień.

W skład zespołu wchodzą osoby, które na co dzień razem studiują – Justyna Czarnota, Małgorzata Oleszczuk, Renata Tuszyńska, Irena Zapolska, Paweł Orłowski i Wiktor Gabor.

Zespół ma za sobą wiele koncertów, w szczególności na Pomorzu. Swój debiutancki koncert zagrali w Oliwskim Ratuszu Kultury. Występowali na VII Edycji Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych, X Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach oraz prowadzili Koncert Finałowy na 14 Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym MUNDUS CANTAT w Sopocie.

We wrześniu 2018 roku zespół pod kierownictwem Małgorzaty Kuchtyk zdobył I miejsce i ZŁOTY DYPLOM (uzyskując maksymalną punktację 100/100 pkt.) w kategorii „pop music youth choirs” na VIII Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym "Canco Mediterrania" / 8th International Choir Festival and Competition "Canco Mediterrania" i Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. Pau Casalsa w Barcelonie i w Lloret de Mar.

W lipcu 2019 roku zostali zwycięzcami w kategorii “Pop and Jazz” i uzyskując najwyższą punktację na festiwalu zdobyli ZŁOTY DYPLOM lev. 7 na VII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA 2019 w Toruniu.

W konkursie o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2019 zespół zdobył nagrodę specjalną Radia Gdańsk.

Obecnie grupa młodych wokalistów pracuje nad swoimi aranżacjami utworów należących do szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty.

Jazz w Akwarium | Zespół 5/6

kup bilety WARSZAWA
Akwarium - Skwer Hoovera 2019-12-11
11 grudnia 2019
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 16 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca