Muzyka

Tola Janowska ma dosyć miłości

Tola Janowska opublikowała klip do piosenki "Down With His Love".
Tola Janowska to 19-letnia wokalista, która muzyką żyje od pierwszych godzin życia. Głównie za sprawą jej taty Roberta Janowskiego, który zaszczepił w niej miłość do brzmień wyszukanych.

- Tak naprawdę nie miałam za bardzo większego wyboru - mówi Tola Janowska. - Od maleńkości tata pokazywał mi kultowe płyty, białe kruki, klasyki gatunków. Zamiast słuchać polskiego popu jak moi rówieśnicy, tonęłam pod AC/DC, Deep Purple, Frankiem Sinatra, Niną Simone, Pink Floyd, Queen i chyba najmocniejszym wtedy dla mnie znaleziskiem - Michaelem Jacksonem. "Down With His Love" była w zasadzie piosenką, która skłoniła mnie do nagrania płyty i potraktowania mojej twórczości poważnie. Napisałam ją w kompletnym dołku, siedząc w ręcznikowym turbanie na wykładzinie z plastikowym ukulele kupionym w ramach kaprysu. Czasem tak jest, myślę że wrażliwcy mnie tutaj zrozumieją, że człowiek bywa zaskoczony czymś co stworzy. Zwłaszcza z perspektywy czasu, gdy odnajduje tam drugie dno lub słyszy słowa, których ówcześnie się bał lub nawet nie miał pojęcia, że w nim żyją. "Down With His Love" została oparta na moich doświadczeniach z mężczyznami. Jako, że nie umiem ściemniać, padają tam nawet imiona.

Z racji jak wielki przełom zrobiła w moim myśleniu muzycznym i nie ukrywaniu twarzy, zasługiwała na specjalnie traktowanie, dlatego też zdecydowaliśmy się do niej nagrać teledysk. Przy robieniu teledysku pomagała mi Zofia Komasa i barwie żółtej niech będą dzięki, żeśmy na siebie trafiły. Udział w teledysku biorą też moi przyjaciele, żadni oszukani statyści. Wśród nich nawet znajduje się jeden chłopak, o którym wzmianka jest w piosence (może się domyślicie) - dodaje Tola Janowska. - Więc jeśli uważasz, że każdy człowiek nie ważne czy w relacji romantycznej czy innej zostawia na tobie jakieś piętno, jak plasterek na ranę która czasami goi się od razu a czasem ropieje i zostawia bliznę, obejrzyj ten teledysk. To cały ten proces zamknięty w dwóch minutach. Mam nadzieję, że ci się spodoba. Żółtych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca