Muzyka

Kult nie ma fanów, ma fanatyków

Dzień przed premierą w sieci pojawił się fragment dokumentu "Kult. Film".
Już jutro w kinach emocjonujący i długo wyczekiwany dokument o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. "Kult. Film" trafi do kin w całej Polsce 22 listopada.

- Patrząc na publiczność, na to jak reagują na naszych koncertach, na te pielgrzymki, które podróżują pomiędzy miastami - ktoś to nazwał brutalnie, że Kult nie ma fantów, ma fanatyków - o fenomenie zespołu Kult mówi jego basista, Ireneusz Wereński.

"Kult. Film" zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykaną więź z fanami.

Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

- Nigdy nie spodziewałem się, że zespół Kult będzie trwał tyle lat - w filmie słyszymy słowa Irka Wiereńskiego.

Grupa została założona w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Przez 37 lat istnienia zgromadziła wokół siebie wiernych fanów. Ta więź działa w dwie strony - muzycy zawsze podkreślają, że istnieją dzięki publice.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca