Muzyka

XX Koncert Noworoczny - Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie

Jubileuszowy XX Koncert Noworoczny Aptekarzy, organizowany przez Okręgową Izbę Aptekarską w Warszawie, to nie tylko wyjątkowe święto muzyczne, ale też okazja do wspólnego spotkania dla osób związanych z branżą farmaceutyczną, ich rodzin, przyjaciół, jak również osób zwyczajnie kochających dobre propozycje muzyczne w ciepłej, wyjątkowej atmosferze. W przerwie koncertu przewidziany jest uprzyjemniający koncert poczęstunek. W głównej sali koncertowej Filharmonii Narodowej zaprezentowane zostaną najciekawsze i najbardziej znane kompozycje z filmów i musicali.

Pierwszą część koncertu uświetnią najbardziej znane tematy z wielkich broadwayowskich musicali (niektóre z nich z powodzeniem zostały przeniesione na srebny ekran). Usłyszymy fragmenty „Chicago”, „Nędzników” i „Kotów”. Kolejne utwory to klasyki filmowe – piosenka z „Czarnoksiężnika z Oz”, wykonywana w filmie przez niezapomnianą Judy Garland, jak też nie dający się pomylić temat przewodni z „Różowej Pantery”. Następnie wielcy bohaterowie kina – James Bond i Rocky. Słynne, Oscarowe piosenki z filmów o najsłynniejszym agencie 007 i równie słynnym bokserze, czekają na nas w tej części wieczoru muzycznego. Pierwszy blok utworów zwieńczy niezapomniany przebój Franka Sinatry „My Way”, a na przerwę zaprosi najsłynniejszy jazzowy temat spopularyzowany przez Dave’a Brubecka, czyli „Take Five”.

Po przerwie czekają na nas przeboje z ulubionych animacji. Młodsi (i starsi) rozpoczną muzyczną podróż razem z bohaterami „Madagaskaru”, by później znaleźć najlepszego przyjaciela z „Toy Story”, aby wreszcie uśmiechnąć się przy globalnym przeboju „Happy” Pharella Williamsa z drugiej części opowieści o Gru i jego przezabawnych pomocnikach – „Minionki rozrabiają”. Dwa kolejne tytuły to „Bad Guy” autorstwa fenomenu aktualnej sceny muzycznej Billie Eilish oraz przebojowy „Englishman in New York” Stinga. Koleje utwory zabiorą nas w bohatersko-katastroficzne miejsca. Opowieści o walce, odwadze, wspomnianym bohaterstwie przypomną piosenki z filmów „Pearl Harbor”, „Armageddon” i „San Andreas”. Przeniesiemy się też do Nowego Jorku, ponownie z Frankiem Sinatrą. Całość zwieńczą duety – filmowe i wokalne. Pierwszą będzie opowieść o wielkiej tanecznej miłości, „Dirty Dancing”, a w finale tegoroczna Oscarowa piosenka autorstwa Lady Gagi i Bradleya Coopera, czyli przebój „Shallow” z filmu „Narodziny Gwiazdy”.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznego koncertu jest udział aż 4 wybitnych wokalistów. Zaśpiewają:
Dorota Miśkiewicz – jeden z najwybitniejszych polskich głosów jazzowych, znana m.in. z duetów z Cesarią Evorą, czy nominowanego do Fryderyków (i licznych innych nagród) autorskiego albumu „Piano.pl”;
Kaja Mianowana – odtwórczyni głównych ról w święcących tryumfy musicalach „Upiór w operze”, „Nędznicy”, „Piloci” czy „Miss Saigon” na deskach Teatru Roma i innych wiodących musicalowych scen;
Krzysztof Pietrzak – znany aktor dubbingowy i piosenkarz sesyjny, głos wielu polskich wersji językowych najpopularniejszych pełnometrażowych animacji;
Przemek Kleczkowski – jeden z najciekawszych polskich wokalistów jazzowych młodszego pokolenia, wykładowca wokalistyki jazzowej.

Utwory pod batutą maestro Macieja Sztora, wykona Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, czołowy polski zespół symfoniczny młodego pokolenia.


PROGRAM KONCERTU:

CZĘŚĆ I
suita z filmu: Chicago
I Dreamed a Dream - z filmu: Nędznicy
Memory - z musicalu: Koty
Somewhere Over the Rainbow - z filmu: Czarnoksiężnik z Oz (Judy Garland)
suita z filmu: Różowa Pantera
Live and Let Die - z filmu: Żyj i pozwól umrzeć (Wings)
Skyfall - z filmu: Skyfall (Adele)
Gonna Fly Now - z filmu: Rocky
Eye of the Tiger - z filmu: Rocky III (Survivor)
My way (Frank Sinatra)
Take Five (Paul Desmond & Dave Brubeck Quartet)

CZĘŚĆ II
Zoosters Breakout - z filmu: Madagaskar
You’ve Got a Friend in Me - z filmu: Toy Story (Michael Buble)
Happy - z filmu: Minionki rozrabiają (Pharrell Williams)
Bad Guy - z filmu: Brightburn: Syn ciemności (Billie Eilish)
Englishman in New York (Sting)
There you`ll be - z filmu: Pearl Harbor (Faith Hill)
I Don't Want to Miss a Thing - z filmu: Armageddon (Aerosmith)
California Dreamin' - z filmu: San Andreas (Sia)
New York, New York - z filmu: New York, New York (Frank Sinatra)
Time Of My Life - z filmu: Dirty Dancing (Bill Medley, Jennifer Warnes)
Shallow - z filmu: Narodziny gwiazdy (Lady Gaga, Bradley Cooper)


BIOGRAMY WYSTĘPUJĄCYCH:

DOROTA MIŚKIEWICZ
Wokalistka, kompozytorka, autorka tesktów, pomysłodawczyni I „spoiwo artystyczne" bezprecedensowego projektu PIANO.PL , podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji: m.in. Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Piotr Orzechowski “Pianohooligan”, Grzegorz Turnau, Lutosławski Piano. Za koncert i płytę PIANO.PL została nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Artysta Roku, nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki. Zwyciężyła w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach Jazzowe Wydarzenie Roku, Album Roku, Wokalistka Roku. Jako jedna z nielicznych śpiewała i nagrywała w duecie z Cesarią Evorą, ich wspólna piosenka "Um Pincelada" spotkała się ze znakomitym przyjęciem miłośników muzyki na całym świecie. Ma na swoim koncie współpracę z: Nigelem Kennedym, Stefano Bollanim, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Tomaszem Stańko i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej. Nagrała 7 autorskich płyt, niezliczona jest także liczba kolaboracji, w których brała udział na zaproszenie innych artystów.

KAJA MIANOWANA
Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, z przerwą na studia na Austriackim Uniwersytecie Muzycznym w Graz. Od 13 lat prowadzi aktywne życie artystyczne, grając główne role w musicalach. Christine Daae w musicalu „Upiór w Operze”, gdzie zagrała jako 17-latka, będąc jedną z najmłodszych na świecie odtwórczyń tej roli, Cosette w „Les Miserables”, Ellen w "Miss Saigon", kot Promyczek w „Kotach”, Jennifer Cavalieri w „Love Story”, Betty w „Pilotach”, Fleur de Lys w „Notre Dame de Paris” oraz Narratorkę w „Lamaili” Macieja Pawłowskiego, który specjalnie pod jej głos napisał utwory do swojego baletowego widowiska wystawionego w 2017 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi. Jest zwyciężczynią Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German w Moskwie. Poza życiem teatralnym jej wielką pasją są pieśni sefardyjskie, które wykonuje we własnych interpretacjach z różnorodnym składem instrumentalnym. Współpracuje z kompozytorami muzyki filmowej np. Bartoszem Chajdeckim i Mikołajem Stroińskim. Jest wokalistką zespołu MelluSya. Od trzech lat uczy emisji głosu na kierunku: Musical na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

KRZYSZTOF PIETRZAK
Polski aktor dubbingowy i piosenkarz. Laureat "Szansy na Sukces" poświęconemu zespołowi Elektryczne Gitary. Współpracował z jazzową grupą wokalną Five Lines działająca przy Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, brał też udział w spektaklu „Chicago” w stołecznym Teatrze Komedia. Występował jako muzyk sesyjny m.in. dla Maryli Rodowicz, Ryszarda Rynkowskiego, Natalii Kukulskiej, Andrzeja „Piaska” Piasecznego, Edyty Górniak, Kayah, Mieczysława Szcześniaka, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak i Roberta Jansona. Znany z niezliczonej ilości polskich dubbingów do najpopularniejszych filmów i animacji, m.in.: Księżniczka i żaba, Kraina lodu, Ralph Demolka, Samoloty, Uniwersytet potworny, Coco, Stefan Malutki, Muppety, Oz: Wielki i potężny, Vaiana: Skarb oceanu, Aladyn. Wybrany do chóru a capella występującego podczas polskich koncertów legendarnego wokalisty Bobby'ego McFerrina.

PRZEMEK KLECZKOWSKI
Absolwent Akademii Muzycznej na Wydziale Kompozycji, Interpretacji Edukacji i Jazzu. Wykładowca Wokalistyki Jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ma na koncie debiutancką płytę wydaną przez prestiżową europejską oficynę wydawniczą HEVHETIA oraz występy na festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Współpracował artystami z przeróżnych światów muzycznych a byli to m.in. Adam Sztaba, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Szymon Mika. Jego muzyczna codzienność to przede wszystkim własne kompozycje, których największą siłą, jak mówi sam artysta jest prostota połączona z elementem improwizacji.

ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ
Jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Orkiestra nagrała dotychczas siedemnaście płyt, między innymi dla wytwórni DUX Poland, Centaur Record USA, Le Foxx Music oraz Universal Music. Zespół podpisał również kontrakt z renomowaną oficyną wydawniczą EMI London KPM. Z równie wielkim sukcesem jak po partytury muzyki klasycznej, Orkiestra sięga po klasykę muzyki rozrywkowej czy filmowej. Na swym koncie ma nagrania ścieżek filmowych dla takich gigantów jak Warner Bros czy Monolith, współpracę z kompozytorami Hansem Zimmerem, Elliotem Goldenthalem, Michałem Lorencem i Janem A. P. Kaczmarkiem, czy rejestrację albumu „Siedem Pieśni Marii” (Universal Music Polska), który w błyskawicznym tempie zyskał miano platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy.

MACIEJ SZTOR
Absolwent dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu, specjalizujący się w amerykańskiej muzyce filmowej i estradowej. Od początku swojej działalności promuje muzyką filmową, kolekcjonując oryginalne partytury, a także współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne. Ma na swoim koncie płytę z muzyką zdobywcy Oscara Jana A. P. Kaczmarka (Sony Music). Jego interpretacje cechuje naturalność narracji oraz intensywność brzmienia orkiestry. Często wzbogaca instrumentację utworów, by podkreślić ich walory brzmieniowe i wyrazowe.

MAGDALENA MIŚKA-JACKOWSKA
Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2005 roku w zespole RMF Classic. Autorka wielu radiowych programów, poświęconych sztuce filmowej („Cały ten film”, „Mistrzowie drugiego planu”). Laureatka nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za audycję „Moje kino” (2010). Stworzyła i prowadzi Listę Przebojów Muzyki Filmowej, która jest jedynym tego typu programem w Polsce. Dla RMF Classic rozmawiała z największymi osobowościami kina, muzyki i literatury. Jako konferansjer związana m.in. z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie, prestiżowymi wydarzeniami kulturalnymi, festiwalami, licznymi koncertami muzyki klasycznej i filmowej w całym kraju.

XX Koncert Noworoczny - Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie

kup bilety WARSZAWA
Filharmonia Narodowa, Sala Koncertowa 2020-01-12
12 stycznia 2020
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 5 grudnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca