Muzyka

Kryzys twórczy Bombay Bicycle Club

Bombay Bicycle Club prezentują trzecią zapowiedź nadchodzącej płyty "Everything Else Has Gone Wrong", której premiera zaplanowana jest na 17 stycznia 2020.
"Racing Stripes" symbolizuje przełomowy moment dla zespołu, który - podczas krótkiego pobytu w Kornwalii - zmagał się z kryzysem twórczym.

- To dobry przykład emocjonalnego rollercoastera, przez który czasami przechodzisz - mówi Jack Steadman. - Miałem myśli, że to koniec, że więcej nic nie napiszę, a niespodziewanie następnego dnia obudziłem się z myślą, że mam świetną piosenkę. Cóż to była za ulga.

- "Racing Stripes" to pierwszy utwór, który napisaliśmy z poczuciem lekkości - dodaje gitarzysta Jamie MacColl i wskazuje na linijkę "This light will keep me going" w ostatnim refrenie.

"Everything Else Has Gone Wrong" to zarazem piąty album Bombay Bicycle Club, jak i pierwsze wydawnictwo po pięcioletniej przerwie. Materiał w dużej mierze został napisany w Kornwalii, a nagrania odbyły się w Stanach, m.in. z udziałem laureata Grammy, producenta Johna Congletona (St. Vincent, Sharon Van Etten, War on Drugs). Głównym singlem promującym wydawnictwo jest utwór "Eat, Sleep, Wake (Nothing But You)".

Bombay Bicycle Club debiutowali "I Had The Blues But I Shook Them Loose" w 2009 roku. 17 marca 2020 Bombay Bicycle Club wystąpią w Polsce.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 grudnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca