Muzyka

JFDR na trzech koncertach w Polsce

JFDR zagra 17 kwietnia w Warszawie (Niebo), 18 w kwietniaKatowicach (Rialto) oraz 19 kwietnia w Poznaniu (Scena Na Piętrze).
JFDR to wschodząca gwiazda sceny islandzkiej, którą w karierze wspiera sama Björk.

- Kiedyś miałam obsesje na punkcie jej grupy - Samaris, a później zachwyciły mnie jej własne nagrania - mówi Björk o swojej młodszej koleżance.

Niezwykle utalentowana Islandka zagra w kwietniu w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. JFDR promować będzie album "New Dreams", który ukaże się na wiosnę.

JFDR to solowy projekt niebywale płodnej artystycznie i utalentowanej islandzkiej wokalistki Jófrídur Ákadóttir, która poza Samaris występowała też w grupach Pascal Pinon i Gangly oraz współpracowała z Low Roar i Lapalux. Swój solowy autorski materiał po raz pierwszy zaprezentowała na albumie "Brazil". 13 marca ukaże się jej drugi krążek "New Dreams", który produkował Josh Wilkinson, a miksował Paul Corley (Sigur Rós, Yves Tumor,) zaś miesiąc później zobaczymy ją na żywo w trzech polskich miastach:

"New Dreams" to kameralne piosenki pierwotnie rozpisane na głos, pianino, gitarę, które nabierają mocy i sugestywności za sprawą pomysłowych elektronicznych aranżacji.

Obok Björk do fanów JFDR należy m.in. Sam Shepherd z Floating Points , który zaprosił ją, by otwierała jego koncert Nowym Jorku. Bilety już w sprzedaży.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca