Muzyka

Hania Rani, Daria Zawiałow i Król mają najwięcej nominacji do Fryderyków

Poznaliśmy nominowanych do Fryderyków 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej.
Ogłoszone dziś nominacje do Fryderyków 2020 w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych to wynik głosowania Akademii Fonograficznej - grona ponad 1400 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy muzycznych i przedstawicieli branży fonograficznej. Laureatów nagród poznamy 14 marca podczas otwartej dla publiczności Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, która odbędzie się już po raz drugi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Aż pięć nominacji do Fryderyków 2020 otrzymała Hania Rani, która została wyróżniona jako debiutantka, kompozytorka i producentka muzyczna. Nominację otrzymał także jej album "Esja" - w kategorii album roku alternatywa oraz utwór wykonywany z Melą Koteluk "Odprowadź" (piano version) - w kategorii najlepsze nowe wykonanie.

Daria Zawiałow może się poszczycić nominacjami w czterech kategoriach: Autor roku, kompozytor roku (w teamie z Michałem Kushem), album roku pop alternatywny - dla płyty "Helsinki" oraz utwór roku - dla piosenki "Hej! Hej!". Nominację otrzymała także reżyserka teledysku do piosenki "Szarówka" Darii Zawiałow - Dorota Piskor oraz producent albumu "Helsinki" - Michał Kush.

Także cztery nominacje otrzymał Błażej Król. Akademia wyróżniła go w kategoriach: Autor roku i kompozytor roku oraz album roku pop alternatywny za płytę "Nieumiarkowania" i utwór roku za "Te smaki i zapachy".

Pełna lista nominacji znajduje się na stronie Fryderyki.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca