Muzyka

Natalia Nykiel podpala świat

Natalia Nykiel zaprezentowała klip do kompozycji "Volcano".
Spalony dom, żywy ogień, efekty specjalne, ekipa filmowa licząca sto osób, pirotechnicy, kilkudziesięciu strażaków i lekarzy - to nie relacja z planu hitowego blockbustera, ale opis tego, co działo się na planie widowiskowego klipu Natalii Nykiel do piosenki "Volcano" z EP-ki "Origo". Teledysk ukazuje się kilkanaście dni przed występem artystki na festiwalu SXSW w Austin w Teksasie.

Koniec roku był dla Natalii Nykiel wyjątkowo pomyślny. Artystka wydała z zaskoczenia nowy mini-album "Origo", który już w pierwszym tygodniu sprzedaży uplasował się w czołówce najchętniej kupowanych płyt w Polsce oraz został obsypany znakomitymi recenzjami krytyków oraz otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii album roku elektronika.

Nowy rok Natalia zaczęła natomiast elektryzującą wiadomością. "Origo", pierwsze wydawnictwo w karierze artystki, które ukazało się na całym świecie, zdobywa również coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej. Najlepszym dowodem na to jest zaproszenie Natalii z nową płytą na jeden z najważniejszych i największych festiwali na świecie: SXSW w Austin w Teksasie. Co więcej, organizatorzy festiwalu spośród ponad dwóch tysięcy artystów występujących na festiwalu wybrali 10 najlepszych wykonawców międzynarodowych i w tym gronie także znalazła się Natalia.

Artystka współpracowała przy klipie z jednym z najlepszych polskich reżyserów filmowych Tadeuszem Śliwą ("Nieznajomi"). Duet stworzył teledysk, w którym spalił m.in. cały duży dom. Wideo jest pełne żywego ognia i efektów specjalnych, pracowała przy nim najlepsza w Polsce ekipa filmowa licząca prawie sto osób, pirotechnicy, a o bezpieczeństwo wszystkich dbała ekipa kilkudziesięciu strażaków i lekarzy. Utwór "Volcano" powstał we współpracy z członkami zespołu Paramore (autorzy hitu "Careful" wyrazili oficjalną zgodę na wykorzystanie w utworze Nykiel cytatu ze swojej piosenki).

Natalia już w marcu ruszy w trasę z nowym materiałem. Artystka zapowiedziała też, że na zbliżających się koncertach wróci także do grania utworów, których nie prezentowała na żywo w ciągu ostatnich lat.

Trasa Origo:
25.03.2020 - Warszawa
26.03.2020 - Ostrów Wielkopolski
27.03.2020 - Gdynia
29.03.2020 - Kraków
23.04.2020 - Poznań Enea Spring Break
24.04.2020 - Radom
25.04.2020 - Łódź
26.04.2020 - Zielona Góra
29.05.2020 - Szczecin


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 lutego 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca