Muzyka

Rita Pax: Tribute to Breakout

Rita Pax „Tribute to Breakout”


Radio RAM zaprasza na premierowe wykonanie piosenek w hołdzie dla zespołu Breakout. Paulina Przybysz z zespołem Rita Pax, Wojtek Waglewski i Piotr Zioła w wyjątkowym projekcie „Tribute to Breakout” 21 czerwca o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej przy Karkonoskiej 10.

Rita Pax – to zespół muzyczny założony w 2012 roku przez Paulinę Przybysz wraz z czołowymi muzykami polskiej sceny alternatywnej: Kasią Piszek (Kasai) – instr. klawiszowe, śpiew, Piotrem Zalewskim – git. basowa, Pawłem Zalewskim – gitary, Jerzym Markuszewskim – perkusja. Projekt powstał z inspiracji Rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych nowoczesną wrażliwością.

Paulina Przybysz dotychczas kojarzona m.in. z występów w zespole Sistars oraz z solowej twórczości, laureatka Fryderyka, znana z bezkompromisowości i licznych muzycznych eksperymentów.

Pomysł na koncert honorujący mijające 50-lecie wydania pierwszej płyty zespołu Breakout, pojawił się w zeszłym roku i został powołany do życia przy okazji koncertu Męskie Granie w 2019 roku we Wrocławiu. Obecnie trwają prace nad wydaniem albumu, na który artystka zaprosiła m.in. Wojciecha Waglewskiego, Piotra Ziołę i Mroza.

Podczas premierowego koncertu w Sali Koncertowej przy Karkonoskiej 10 pojawi się Wojciech Waglewski w utworze Modlitwa. Wojciech zagra na gitarze, która należała kiedyś do Tadeusza Nalepy i zdobiła jedną z okładek płyty Breakoutu. Na koncercie wystąpi również przedstawiciel młodego pokolenia, utalentowany wokalista – Piotr Zioła

Rita Pax: Tribute to Breakout

bilety niedostępne WROCŁAW
Sala Koncertowa Radia Wrocław 2020-06-21
21 czerwca 2020
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 11 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca