Muzyka

KEV FOX - Solo Act

KEV FOX - Solo Act w Starym Klasztorze!


Klub Stary Klasztor zaprasza 23 kwietnia na solowy koncert KEVA FOXA!

KEV FOX to pochodzący z UK, ale od kilku lat mieszkający w Polsce, songwriter, gitarzysta i wokalista. To również ½ znakomitego duetu SMOLIK // KEV FOX. Album SMOLIK//KEV FOX który wspólnie stworzył z producentem i multiinstrumentalistą Andrzejem Smolikiem sprzedał się w platynowym nakładzie i został wyróżniony m.in. Fryderykiem 2016 za najlepszy album roku.

Kiedy Kev gra akustyczne, solowe koncerty, wówczas do repertuaru dołącza kilka utworów, które nie znalazły się na płytach SM//KV oraz 2 lub 3 utwory artystów, którzy byli lub nadal są dla niego inspiracją. Podczas kwietniowych koncertów nie zabranie z pewnością premierowych utworów w wersji totalnie saute z jeszcze nie wydanego, nowego albumu SMOLIK//KEV FOX, nad którym artyści obecnie pracują w studiu.

Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty.

W 2018 ukazała się QUEEN OF HEARTS czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Premiera koncertowa EP miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie.

Duet wciąż koncertuje, pojawił się na większości liczących się festiwali (m.in Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal itp.). Obecnie artyści pracują w studio nad kolejnym albumem.

KEV FOX - Solo Act

bilety niedostępne WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2020-04-23
23 kwietnia 2020
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 12 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca