Muzyka

Pectus i Kayah wspominają Wojciecha Młynarskiego

Pectus wraz z Kayah klipem do utworu "Przejazdem" wspominają twórczość Wojciecha Młynarskiego, który 26 marca obchodziłby 79 urodziny.
"Przejazdem" to piękna muzyczna interpretacja słów Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu zespołu Pectus oraz Kayah. 26 marca, Wojciech Młynarski obchodziłby swoje 79 urodziny. W ramach uczczenia pamięci o tym wybitnym polskim poecie artyści prezentują teledysk, który nagrany był jeszcze w zeszłym roku. Singel stał się częścią albumu "Kobiety/Wojciech Młynarski", który miał premierę w listopadzie ubiegłego roku.

Wojciech Młynarski to wybitny polski poeta, tekściarz, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej. Satyryk, uważny obserwator rzeczywistości, artysta kabaretowy. W wielu kręgach uznawany za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce. Jego twórczość pozostaje ponadczasowa i choć pisana przed laty, sprawia że wciąż można się z nią utożsamić. Ta myśl przyświecała zespołowi Pectus podczas tworzenia płyty "Kobiety/Wojciech Młynarski". Jednym z utworów na tej płycie jest utwór "Przejazdem", do którego zespół zaprosił gościnnie Kayah. Bycie przejazdem, to nie tylko realna podróż, to także bycie w procesie, w ciągłym rozwoju, w przemianie, nie osiadanie na laurach... Jak pisał Młynarski: "wolę zostać pomiędzy, w drodze od do i w nadziei..."

Zdjęcia do teledysku "Przejazdem" powstały pod koniec listopada 2019 roku na Teneryfie. Na zaproszenie artystów w zdjęciach do klipu wzięli udział Kuba Kuzia, mistrz Polski w surfingu oraz Matylda Makowska - młoda wokalistka i kompozytorka, której wiele pięknych wykonań można znaleźć na YouTubie. Dla obydwojga było to pierwsze w życiu wyzwanie aktorskie. Kamera uchwyciła także chemię jaka tworzy się między Tomaszem Szczepanikiem a Kayah podczas wspólnego śpiewania.

- Dla mnie osobiście, śpiewanie z Kayah, to zawsze wielka i nieustająca przyjemność - mówi Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus. - Cieszę się ogromnie, że i tym razem postanowiła przyjąć nasze zaproszenie. Wyśpiewane przez nią słowa Wojciecha Młynarskiego są pełne ciepła i wrażliwości. W naszym teledysku opowiadamy historię młodych ludzi, szukających miłości. Każdy z nich ma swoją pasję. On kocha fale i surfing, ona podróżuje po świecie, zdobywa inspiracje, komponuje. Ich drogi się przecinają. Nasi bohaterowie to autentyczne postaci. Prawdziwi pasjonaci, zakochani w swoich pasjach. Sprawdźcie koniecznie klip, by przekonać się jak poradzili sobie z aktorskim zadaniem.

- Praca z chłopakami z zespołu Pectus to zawsze czysta przyjemność, choć Tomek doskonale wie, jak ma wyglądać ostateczny efekt i potrafi być bardzo wymagający - mówi Kayah o współpracy. - Bardzo się cieszę, że chłopcy wybrali dla mnie tekst "Przejazdem" Wojciecha Młynarskiego. Gdy w mojej audycji "Tu i teraz" w Meloradiu spotkałam się z Pauliną Młynarską wspomniała mi, że to ona była inspiracją do napisania tego tekstu i dokładnie wiedziała, w którym momencie życia powstał. Bracia Szczepaniki to fantastyczni muzycy, z wielkim talentem do pięknych melodii. Są też świetnymi kompanami towarzysko, więc na wieść o wspólnym wyjeździe na Teneryfę na plan teledysku bardzo się ucieszyłam. Miło wspominam dwójkę młodych ludzi grających parę zakochującą się w sobie. Piękni, naturalni i słodcy. To była fantastyczna przygoda.

Ekipa filmowa odpowiedzialna za obrazek, to - Bracia Węgrzyn. Michał tradycyjnie zajął się reżyserią, Wojtek zdjęciami. Obydwaj pracowali nad montażem. To nie była ich pierwsza współpraca z Kayah i zespołem Pectus. Bracia Węgrzyn odpowiedzialni byli wcześniej za klip do znanego singla Kayah "Po co". Pracowali także z zespołem Pectus podczas wideo do utworu "Barcelona". Ostatnio, po raz kolejny udowodnili, że są świetnymi filmowcami, tworząc doskonale przyjęty przez krytykę film "Proceder". To druga współpraca Kayah z zespołem Pectus, pierwszym projektem był singel "Róż i dusz" z albumu "Kobiety".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca