Muzyka

John Prine zmarł z powodu koronawiriusa

John Prine zmarł z powodu zrażenia koronawiriusem. Amerykański muzyk miał 73 lata.
Folkowy artysta John Prine zmarł w szpitalu Vanderbilt University Medical Center w Nashville. Rodzina potwierdziła, że muzyk zmarł na COVID-19.

Talent kompozytorski Johna Prine'a został uhonorowany przez Americana Music Awards czy Nashville Songwriters Hall of Fame. Nagrodę Grammy za najlepszy album folkowy zdobył w 1992 i 2006 roku za odpowiednio "The Missing Years" oraz "Fair & Square". Powrócił w 2018 roku ze swoim pierwszym albumem od 13 lat, "The Tree of Forgiveness".

Urodzony w Illinois w 1946 roku, John Prine nauczył się gry na gitarze w młodości. Służył w wojsku i pracował jako listonosz, zanim zaczął występować w Chicago pod koniec lat 60. Przyczynił się do rozwoju sceny folkowej miasta. John Prine wydał swój debiutancki album w 1971 roku, na którym znalazły się utwory takie jak "Angel from Montgomery" i "Paradise". Kolejne płyty to "Diamonds in the Rough" (1972), "Sweet Revenge" (1973) i "Pink Cadillac" (1979).

W 1998 roku Prine zachorował na raka skóry. Operacja wymagała usunięcia małego guza oraz części szyi. Chociaż wyzdrowiał, jego głos zmienił się na niższy. Album "Fair & Square" z 2005 roku o tym doświadczeniu przyniósł mu drugą nagrodę Grammy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 kwietnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca