Muzyka

Yes w Polsce za rok

Grupa Yes wystąpi 25 maja 2021 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz 27 maja 2021 roku w warszawskiej Stodole.
Yes mieli zagrać 9 maja 2020 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, ale koncert przełożono z powodu pandemii koronawirusa.

Podzielonemu na dwie części koncertowi, towarzyszyć będzie zarówno doskonała oprawa muzyczna, jak i wizualna. Pierwsza część zawierać będzie najpopularniejsze utwory z obszernego katalogu Yes. Podczas drugiej, usłyszymy utwory z "Relayer" - siódmego studyjnego albumu zespołu i jednego z najbardziej charakterystycznych albumów Yes. "Relayer" wyznaczył również lekką zmianę kierunku, ponieważ Patrick Moraz zastępując Ricka Wakeman'a na klawiszach, wprowadził do albumu ostrzejszy, bardziej awangardowy klimat. Idealnie pokazuje to otwierający album singiel "Gates Of Delirium", prawie 22-minutowy utwór, który jest instrumentalną sekwencją bitwy klawiszy Moraza oraz gitary Steve'a Howe'a. Bitwa ustępuje miejsca pięknej balladzie "Soon", która niesie cudowną pieśń pokoju i nadziei. Kolejne utwóry na płycie: "Sound Chaser" to prog-rockowo-jazzowy eksperyment fuzji pod silnym wpływem stylu Moraz'a oraz "To Be Over" - spokojne i delikatne zakończenie albumu, oparte na melodii Steve'a Howe'a.

Wydany pod koniec 1974 roku w Atlantic Records, "Relayer" kontynuował sukces Yes, osiągając #4 top albumów w Wielkiej Brytanii i #5 na US Billboard.

- Naprawdę nie możemy się doczekać zagrania utworów z albumu "Relayer" - mówi Steve Howe. - Natomiast w pierwszej połowie wieczoru wykonamy wyrafinowaną selekcję z ogromnego repertuaru Yes. Do zobaczenia na miejscu.

Założony w 1968 roku przez Jona Andersona i nieżyjącego już Chrisa Squire'a, Yes jest jednym z najbardziej innowacyjnych, wpływowych i lubianych zespołów w historii muzyki rockowej. Ich albumy z lat 70.: "The Yes Album", "Fragile", "Close To The Edge", "Yessongs", "Tales From Topographic Oceans", "Relayer" i "Going For The One" były przełomowe pod względem stylu muzycznego i treści.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 kwietnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca