Muzyka

Agnes Obel zagra dopiero w przyszłym roku

Agnes Obel zagra koncerty w Polsce dopiero w czerwcu 2021 roku.
Ze względu na sytuację spowodowaną pandemią, tegoroczne koncerty Agnes Obel zostały przeniesione na czerwiec 2021 roku.

Bilety zakupione na koncert 15 marca 2020 w warszawskiej Progresji (początkowo przeniesiony na 23.07.2020), upoważniają do wstępu na koncert 5 czerwca 2021 w Progresji (koncert siedzący).

Bilety zakupione na koncert 28 sierpnia 2020 w warszawskim Palladium, upoważniają do wstępu na koncert 6 czerwca w Progresji (koncert stojący).

Bilety zakupione na koncert 27 sierpniu w Starym Maneżu w Gdańsku, upoważniają do wstępu na koncert w dniu 7 czerwca 2021 w Starym Maneżu (koncert stojąco/siedzący).

Pochodząca z Danii Agnes Obel zaczęła grać na fortepianie już w wieku sześciu lat, co nie powinno nikogo dziwić, biorąc pod uwagę, że jej matka była błyskotliwym muzykiem a ojciec kolekcjonerem egzotycznych instrumentów. Sztuka w domu państwa Obel była wszechobecna, przez co inspiracje artystki sięgały od szwedzkiego pianisty jazzowego Jana Johanssona, po muzykę bardziej popularną takich wykonawców jak m.in. PJ Harvey, Claude Debussy, Roy Orbison czy Joni Mitchell.

Jej talent został odkryty za pośrednictwem portalu MySpace, a od momentu premiery, jej debiutancki album "Philharmonics" (2010), pokrył się w Danii pięciokrotnie platyną, w innych krajach europejskich zyskując również duży rozgłos, czego wyrazem jest platynowa płyta w Belgii i Francji oraz złota w Holandii. Agnes Obel zdobyła również pięć najważniejszych nagród Danish Music Awards w 2011 roku, w kategoriach: najlepszy album roku, wydawnictwo pop roku, debiutancki album roku, artystka roku oraz kompozytor roku.

Drugi krążek, wydany pod koniec 2013 roku "Aventine", pokrył się platyną we Francji oraz złotem w Danii i Belgii, a sama Agnes Obel zaczęła być gwiazdą docenianą w całej Europie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, docierając ze swoim przekazem do publiczności bez względu na granice jakie ich dzielą. W 2016 roku wydała płytę "Citizen of Glass".

Nowy album zatytułowany "Myopia" ukazał się 21 lutego 2020.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca