Muzyka

sedugy promuje składankę "Music 4 Queers Queens"

sedugy zaprezentował utwór "Jesteś północą", który promuje kompilację "Music 4 Queers & Queens".
- Mimo, iż w wielu kwestiach poruszamy się naprzód, to w kwestii otwartości na różnorodność czeka nas jeszcze wiele pracy - napisała Kayah, będąca wydawcą płyta. - Dlatego jako Kayax czujemy się jeszcze bardziej zobligowani do tego, by okazać wsparcie osobom wykluczonym. Niech tym pozytywnym sygnałem z naszej strony będzie dziś utwór i teledysk do utworu "Jesteś północą" od sedguya.

Na "M4Q&Q" zagościły 4 premierowe utwory przygotowane przez przedstawicieli projektu My Name Is New. Swoje siły w piosence "Lekko" połączyli Dunayev//Sopel oraz ZOLC, zespół Caville z charakterystyczną dla siebie ekspresją i energią zachęcił do tańca piosenką "Będzie bal", wokalista thekayetan nagrał własny muzyczny protest-song zatytułowany "Skóra", z kolei sedugy zaprezentował bardzo osobistą piosenkę.

- "Jesteś północą" to utwór, który nie powstał w jeden dzień - opowiada sedugy. - Choć muzyka pojawiła się szybko, to bardzo długo przymierzałem się do napisania tekstu. Słuchając instrumentalnych wersji miałem w głowie różne obrazy - odczuwałem taki rodzaj smutku przepełnionego tęsknotą za czymś, co się właśnie utraciło, coś takiego, co czuje się w ostatni dzień lata, którym jeszcze nie zdążyliśmy się w pełni nacieszyć. Chciałem, żeby klip oddawał te uczucia. Dzięki Wojtkowi Trusewiczowi, który przez jeden dzień i pół nocy dzielnie przemierzał ze mną Warszawę, wideo wypełniło się obrazami, które całkiem nieźle wpasowują się w klimat piosenki.

Dwupłytowa kompilacja "Music 4 Queers & Queens" to nie tylko symboliczny manifest, ale również zestaw wielu świetnych utworów, niosących ze sobą zbiór wartości tak ważnych i potrzebnych w dzisiejszym świecie. Na wydawnictwie znalazły się między innymi utwory Kayah, Viki Gabor, Brodki, Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Mery Spolsky, Julii Wieniawy, Sorry Boys, Michała Szpaka, The Dumplings, Ralpha Kamińskiego czy specjalnie nagrany na tę okazję singiel wykonany przez polskie Drag Queens. Na składance pojawiło się również kilka mniej znanych twarzy, choć kojarzonych już z aktywności w ramach kayaxowego projektu My Name Is New.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca