Muzyka

Julia Wieniawa w nowej odsłonie. Posłuchaj i zobacz "SMRC"

W sieci właśnie pojawił się nowy utwór Julii Wieniawy. Singlowi "SMRC" towarzyszy teledysk, ukazujący artystkę w zupełnie nowej odsłonie.
Julia Wieniawa znana jako młoda aktorka, obecna w popularnych realizacjach telewizyjnych oraz produkcjach kinowych, coraz bardziej daje się poznać jako obiecująca i charakterystyczna wokalistka, eksperymentująca z różnymi, nieoczywistymi stylami muzycznymi. Po sukcesach singli "Na zawsze", "Oddycham" czy hitowego, świeżo ogłoszonego podwójną platyną "Nie muszę" przyszła pora na mroczną balladę zatytułowaną "SMRC". W warstwie muzycznej utwór to przestrzenna elektronika, miejscami eksperymentalna. Obie zwrotki i refreny dopełnione zostają bardzo emocjonalną, ponad minutową partią skrzypiec w wykonaniu Magdaleny Laskowskiej. Za produkcję singla "SMRC", podobnie jak przy platynowym "Nie muszę", odpowiada Wojtek Urbański, natomiast za aranżację oraz bass Michał Sarapata. Słowa piosenki napisała z kolei Mery Spolsky.

- Utwór "SMRC" zarejestrowaliśmy wspólnie z Julią na samym początku naszej współpracy - mówi Wojtek Urbański producent i autor muzyki. - Później na wiele miesięcy trafił on "do szuflady", aż do dziś, kiedy wreszcie możemy zaprezentować go szerszej publiczności. "SMRC" i wcześniejszy singiel "Nie muszę" dopełniają się, dając pełny obraz naszych muzycznych horyzontów i wrażliwości artystycznej.

- Tekst piosenki pozostawia szerokie pole do interpretacji, w każdym odbiorcy zapewne będzie rezonował w inny sposób - dodaje Julia Wieniawa. - Dla nas, jako twórców, była to podróż w głąb siebie, zrozumienie naszych ograniczeń i lęków. To piosenka o odrzuceniu, osamotnieniu oraz sposobie radzenia sobie z sytuacją wykluczenia. Może ona występować na mniejszą skalę, kiedy poddawani jesteśmy surowej, często niesprawiedliwej ocenie najbliższego otoczenia, naszych bliskich. Występuje też w sytuacji, kiedy mówimy o wykluczeniu całych grup społecznych. Remedium na to jest druga zwrotka, która snuje przewrotną wizją zwycięstwa, może nawet wzięcia symbolicznego odwetu.

Minimalistyczny klip do utworu "SMRC" nakręcił Przemek Dzienis.

Julia Wieniawa dała się poznać jako młoda aktorka obecna w popularnych produkcjach serialowych, coraz częściej można zobaczyć ją także na wielkim ekranie. 20-latka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gromadząc na swoim Instagramie ponad 1,7 miliona obserwujących.
Pod koniec 2016 roku do sprzedaży trafił album "Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3", na którym znalazł się utwór Julii Wieniawy i Zeppy Zepa zatytułowany "Na zawsze". Singiel okazał się sporym sukcesem, a Julia znana do tej pory z telewizji pokazała swoje zupełnie nowe, zaskakujące oblicze.
To zaowocowało podpisanym w czerwcu 2017 roku kontraktem płytowym między Julią Wieniawą, a wytwórnią Kayax. Do tej pory ukazały się dwa single - "Oddycham" oraz podwójnie platynowy "Nie muszę", które podbiły serca fanów i mogą się pochwalić wielomilionowymi odsłuchami w serwisach streamingowych, a także wyświetleniami klipów w serwisie YouTube.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca