Muzyka

Wakacyjna niespodzianka dla fanów klubowej muzyki tanecznej – przebojowy singiel „Zimna wojna” Aurelii

 

Kilka dni temu miała miejsce premiera kolejnego singla artystki występującej pod pseudonimem Aurelia. Na platformie YouTube znalazł się utwór Zimna wojna, promujący zbliżający się album Pseudorany, urodzonej w Warszawie wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów.

 

Jeśli nadchodząca płyta Aurelii – Pseudorany, będzie zawierać więcej tak łatwo wpadających w ucho, przebojowych kawałków tanecznych, z pewnością możemy się po niej spodziewać sporego sukcesu komercyjnego. Zimna wojna Aurelii to świetna popowa produkcja, doskonała do klubowych imprez i... radiowych list przebojów. Mimo, że nie jestem fanem tego typu muzyki – doceniam perfekcyjne wykonanie Zimnej wojny i gratuluję zarówno artystce, jak i producentowi – Michałowi Włodarskiemu. Powodzenia, Aurelio!

 

Paweł Ivo Kaczorowski – Wywrota.pl

 

Aurelia, o singlu Zimna wojna i swojej drodze artystycznej pisze:


Piosenka „Zimna wojna” powstała pod koniec 2019 roku i jest pierwszą zapowiedzią albumu pt. „Pseudorany”, który ukaże się jeszcze w tym roku. Utwór opowiada moją historię jako artystki, która żyje w bardzo trudnym i niezrozumiałym świecie. Świecie, w którym stale jesteśmy poddawani próbom, oceniani w kategoriach, które w ogóle nie powinny nas dotyczyć, pozostawieni sami sobie, często bez odrobiny wsparcia i zrozumienia.

 

Sam tytuł „Zimna wojna” nawiązuje do chłodnych relacji międzyludzkich i obojętności, której doświadczyłam w swojej artystycznej drodze i życiu. Odkąd tylko pamiętam, wielu ludzi chciało mnie zmienić. Mówili, że jestem za gruba, za chuda, mam za mocny głos, za ciężkie kompozycje. Próbowano zabrać moją tożsamość muzyczną, a także udowodnić, że nie ma tutaj dla mnie miejsca.


Wielokrotnie podcinano mi skrzydła i zniechęcano do mojej największej pasji – muzyki.Tym utworem chciałam pokazać wszystkim słuchaczom jaką toczę bitwę od 11 lat. Utwór dedykuję wszystkim tym, którzy zostali odrzuceni, stracili radość z tworzenia ważnych dla nich rzeczy i toczą wojnę z przeciwnościami losu.

Aurelia ma na swoim koncie m.in. single Moje Zło, Usłysz mnie, Bieguny, a także udział w charytatywnym projekcie muzycznym, z którego dochody trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt Fundacji Dr Lucy. Jej utwór zrealizowany przy współpracy z włoskimi producentami – Gil'em Sandersem, Lex'em Martinem, pt. The Night, znalazł się w TOP 50 Spotify Hiszpania.


 

Aurelia, Zimna Wojna 

 

Muzyka: Aleksandra Wiśniewska (Aurelia), Michał Włodarski

Słowa: Aleksandra Wiśniewska (Aurelia)

Produkcja muzyczna, miks & mastering : Michał Włodarski

Video: Visual Story: Sebastian Wełdycz

Edit, VFX: Sebastian Wełdycz

Executive Producer: Agata Wełdycz

Production by Pompidou.Film


 

 

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7892 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca