Muzyka

Zdobądź płytę „Pojawienia” zespołu „Biała Ćma”!

 

W listopadzie 2019 ukazała się płyta Pojawienia pochodzącego z Ziemi Lubuskiej duetu Biała ćma, który tworzą Kajetan Suder i Sebastaian Siuda. W obecnej sytuacji, gdy większość koncertów i festiwali muzycznych zostało przeniesionych na bardziej bezpieczne terminy lub odwołanych, promocja twórczości artystycznej, szczególnie tej nieco bardziej ambitnej niż pop, jest szczególnie trudna.

 

Dlatego redakcja serwisu Wywrota.pl zachęca wszystkich Czytelników do zapoznania się utworem Mocny Cydr  promującym wydawnictwo i pozostawienia komentarza pod niniejszym wpisem. 

 

Wśród autorów najciekawszych komentarzy rozlosujemy egzemplarz płyty Pojawienia

 

Losowanie krążka nastąpi 31 lipca 2020. 

Utworu Mocny Cydr, promującego płytę, można posłuchać na platformie YouTube. 

Od 6 maja, znajduje się on w czołówce notowań niezależnego Radia SOK.

 

O zespole Biała Ćma, Marcin Olechowski z Radia Index pisze:

 

Biała Ćma to zespół wyjątkowy. Proponują muzykę drobiazgowo przemyślaną i okraszoną mądrymi tekstami. Nie idą na łatwiznę, choć obecny rynek muzyczny do tego zachęca. Poszukują, dzięki czemu proponują coś nieoczywistego, a jednocześnie przyciągającego słuchaczy. Już pierwszy ich opublikowany utwór zwrócił moją uwagę. Miał niesamowity, wręcz filmowy klimat. Kolejne piosenki Białej Ćmy mnie nie zawiodły. Przeciwnie, tylko utwierdziły w przekonaniu że mam do czynienia z twórcami świadomymi i szybko się rozwijającymi”.

 

Zespół Biała Ćma zaczął grać wczesnym latem 2017 r. w trakcie prac nad płytą Partes Corporis, Animae Fragmenta zawierającą interpretacje wierszy Jacka Katosa – zielonogórskiego poety i performera. Na płycie znalazły się dwa utwory zespołu: Skrzydła mojego anioła oraz Kac erotyk – oba dostępne w serwisie Youtube.

 

Zespół tworzą: 

 

Kajetan Suder – kompozytor, wokalista, samorządowiec, animator, aktor kabaretowy (Bez Reszty, Z Górki, Kabaret Grubasy). Inicjator 5 edycji największych w Polsce warsztatów improwizacji kabaretowej na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Pomysłodawca akcji społecznej Love-Las. Od lutego 2020 r. związany z zespołem improwizacji teatralnej Słowodaje.

 

Sebastian Siuda (Mała Fuzja) – gitarzysta, wykonawca niezależny, kompozytor, stypendysta Miasta Gorzów Wielkopolski i laureat nagrody im. Janusza Słowika (nagroda zbiorowa dla stowarzyszenia Sztuka Miasta). Autor solowych albumów “Indywidualizm” oraz “Industria”, a także “Nihilist” i „Entropia” we współpracy Wrathu. Twórca studia muzycznego Fuzja Studio zlokalizowanego w poniemieckim schronie w Kłodawie, a także kolektywu Laborat0rium, zrzeszającego muzyków eksperymentalnych.

 

[Na podst. materiałów nadesłanych] Redakcja

 

 

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7923 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca