Muzyka

Gregory Porter z nową muzyką i misją na Marsa

NASA ogłosiła, że nagradzany Grammy wokalista i autor piosenek Gregory Porter uświetni start historycznej misji Mars 2020 Perseverance.
Podczas transmisji zaplanowanej na czwartek, 30 lipca, artysta ze swojego domu w Kalifornii wykona przygotowaną specjalnie na tę okazję wersję utworu "America The Beautiful". Porter jest pierwszym w historii artystą, którego NASA zaprosiła do występu podczas startu misji na Marsa.

- Czuję się zaszczycony, że NASA zaprosiła mnie do występu przed tym historycznym startem - komentuje artysta. - Eksploracja kosmosu inspirowała mnie od dziecka i nadal budzi we mnie podziw, gdy patrzę nocą w niebo. Wspaniale jest być częścią tego spektakularnego wydarzenia i dzielić tę wspólną chwilę międzyplanetarnej wyprawy z milionami ludzi na całym świecie.

- Wyniesienie łazika Perseverance z amerykańskiego wybrzeża do krateru Jezero na Marsie, stanowi kamień milowy w historii ludzkości - powiedział Paul Wizikowski, producent wykonawczy transmisji startu misji. - Fakt, że ten lot odbywa się w tak szczególnym momencie historii Ameryki, który wzywa nas, byśmy wytrwali w tym, co w nas najlepsze, sprawił, że postanowiliśmy pokazać ten start w symbolicznym przesłaniu i podkreślić to, że Ameryka jest piękna. Nagradzany nagrodą Grammy Gregory Porter został zaproszony do zaśpiewania utworu "America The Beautiful", by przypomnieć nam, że od Pacyfiku do Atlantyku jesteśmy razem w tej wielkiej historii.

Rakieta z łazikiem Perseverance zostanie wyniesiona na Czerwoną Planetę 30 lipca z Przylądka Canaveral na Florydzie. Łazik został zaprojektowany w taki sposób, by lepiej zrozumieć geologię Marsa oraz poszukiwać śladów organicznego życia. Misja zbierze i przechowa zestaw próbek skał i gleby, które w przyszłości mogą być sprowadzone z Marsa na Ziemię. Po raz pierwszy w historii zarejestruje również marsjańskie dźwięki i podda testom nowe technologie, mające służyć przyszłym robotycznym i ludzkim eksploracjom Marsa. Pełne relacje z misji będą transmitowane za pośrednictwem telewizji NASA oraz strony internetowej agencji, a także wielu innych platform.

Pierwsza możliwość startu misji jest zaplanowana nie wcześniej niż na 30 lipca br. o godz. 4:50 a.m. czasu PDT (7:50 a.m. EDT/11:50 a.m. UTC). Okno startowe, czyli dni, kiedy na Marsa można wysłać statek kosmiczny, otworzy się 30 lipca i zamknie 15 sierpnia 2020 roku.

Wiadomość zbiega się w czasie z premierą nowego singla Portera "Concorde" - radosną, ujmującą odą do podróży międzygwiezdnych. Towarzyszy mu teledysk z motywem kosmicznym, w którym Porter, przebrany za astronautę, występuje u boku swojego syna, Demyana. Utwór pochodzi z jego najnowszego albumu "All Rise", który ukaże się 28 sierpnia nakładem Blue Note Records/Universal Music Group.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca