Muzyka

Kasia Cerekwicka w pogoni za szczęściem

Kasia Cerekwicka zaprezentowała najnowszy singiel oraz teledysk "W pogoni za szczęściem". Utwór zapowiada nowy album wokalistki.
Koncepcja teledysku do piosenki "W pogoni za szczęściem" powstała w marcu tego roku. Niestety pandemia zmusiła realizatorów do przerwania prac ale udało się na początku lipca zrealizować zdjęcia. Pomysł na scenariusz powstał w głowie Andrzeja Miękusa (Film Boom Production), który zaprosił do współpracy Kubę Kossaka - operatora.

Zdjęcia zostały zrealizowane w Warszawie z udziałem Kasi Cerekwickiej, Magdy Różańskiej (aktorki) oraz grupy wyjątkowych statystów. Klip powstał przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i choć były to niecodzienne warunki - udało się w pełni zrealizować założenia scenariuszowe.

- Piosenka opowiada o tym, jak to w życiu jesteśmy zabiegani, jak nie mamy czasu na nic, szczególnie ludzie młodzi. Jak pędzimy za karierą, za pieniędzmi - wyjaśnia Kasia Cerekwicka. - Zapominając, tak naprawdę, co jest ważne w życiu. Że nie tylko: praca, praca, praca, ale też przyjemności. Po raz pierwszy mam ogromną frajdę z tego, że będzie mnie w tym klipie najmniej. Tak chciałam i reżyser klipu - Andrzej Miękus świetnie to zrozumiał i zrealizował ten plan wraz ze swoją ekipą.

"W pogoni za szczęściem" poprzedza album "Pod skórą", którego premierę zaplanowano na 2020 roku. Roli producenta muzycznego podjął się Marcin Bors (znany głównie ze współpracy ze sceną alternatywną czy rockową - Myslovitz, Nosowska, Hey, Zalef).

- Można powiedzieć, że jest to podsumowanie mojego procesu dojrzewania - mówi Kasia Cerekwicka. - Cieszę się, że wreszcie jestem świadoma wielu spraw, dzięki którym żyje mi się lżej, że patrzę bardzo świadomie na to co dzieje się dookoła i we mnie samej. Cieszę się, że udało mi się zrzucić bagaż nie zawsze pozytywnych doświadczeń i znaleźć w momencie swojego życia, w którym odczuwam względny spokój. Już nie muszę za niczym i nikim gonić. Już nic nie muszę, jedynie mogę.

Większość piosenek na "Pod skórą" jest autorstwa "spółki" Bors/Cerekwicka, ale swojego talentu użyczyli też Monika Borzym, Mariusz Obijalski, Leszek Biolik, Kuba Galiński, Katarzyna Piszek, Marzena Rogalska i Przemysław Rozenek. I tak obok energetycznych "W pogoni za szczęściem" (pierwszy singiel z płyty) czy "Nigdy" znalazł się między innymi tytułowy utwór "Pod skórą", bardzo osobista ballada z towarzyszeniem fortepianu czy spokojny, zamykający album "Powód".

Tracklista płyty "Pod skórą":
1. Nigdy
2. Na cztery ręce
3. Na próżno
4. Lody
5. Pod skórą
6. W pogoni za szczęściem
7. Zostawmy wszystko
8. Gdzie kończy się noc
9. Nic nie znaczą już
10. Złudzenia
11. Powód

Płytę można zamawiać pod tym adresem.

Kasia Cerekwicka to polska wokalistka, autorka tekstów, psycholożka, psychotraumatolożka, absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej. Zadebiutowała w 2000 roku albumem "Mozaika", ale rynek krajowy zdobyła 6 lat później singlami z płyty "Feniks" ("Na kolana", "Potrafię kochać", "Ostatnia szansa").

Jest laureatką wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich oraz zdobywczynią najbardziej prestiżowych nagród rynku muzycznego: między innymi: "Superjedynki - Przebój roku", "Eska Music Awards - Artysta roku", "KFPP Opole - Grand Prix Debiuty. Widzowie zapamiętali również jej udział w światowej produkcji telewizyjnej "Taniec z gwiazdami" (gdzie dotarła do walki o półfinał) oraz "Twoja twarz brzmi znajomo" gdzie brawurowo wcieliła się w Michaela Boltona. Znana z epizodów filmowych w filmie "Majka" oraz "Kobiety Mafii" (zagrała samą siebie). Od początku swojej muzycznej drogi dzieli czas pomiędzy nagraniami, koncertami oraz osobistym rozwojem w pozamuzycznych dziedzinach.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 31 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca