Muzyka

Znamy zwycięzców Przeglądu Ciesz Fanów Festiwalu! Głosowanie na Dziką Kartę trwa nadal

Zakończył się właśnie Przegląd CFF, czyli projekt poprzedzający Ciesz Fanów Festiwal, który odbędzie się już 21 i 22 sierpnia w Cieszanowie.

Dziesięć przeglądowych kapel wystąpiło dla widzów online, w trakcie ostatniego weekendu, a głosowanie odbywało się na profilu festiwalowym na FB. Fani zadecydowali, że w tym roku do grona zaproszonych na CFF gwiazd polskiej alternatywnej sceny muzycznej, dołączą dwa zespoły: Rapto Łapto, na który oddano 1141 głosów i W.S.K. który otrzymał 1032 głosy.

 

Gratulujemy zwycięskim kapelom i poniżej zamieszczamy krótkie prezentacje obu zespołów.

 

Rapto Łapto to ekipa z Radomia działająca od początku 2018 roku. Jego skład na chwilę obecną tworzy wybuchowa mieszanka doświadczenia z młodością: Miłosz (gitara elektryczna), Pieczara (gitara basowa), Tymon (perkusja), N@wi (sampler), Redzio, Charles Bluntes, Cacpa i Hi (wokal). Styl muzyki jaki prezentuje Rapto Łapto określany jest jako Hard Rhyme czyli, mieszanka hardcorowego brzmienia z rapowaną nawijką i elementami elektroniki.

 

Zobacz: występ przeglądowy Rapto Łapto

 

 

Morituri - (albo W.S.K. - w zależności od nastroju) – rzeszowska grupa wykonująca muzykę z pogranicza punk rocka, metalu, także pastiszu disco i... nie wiadomo czego. Grupa powstała w 1991( lub 1992 roku).

 

Morituri - (W.S.K.) to mocna i dynamiczna muzyka, łączenie i mieszanie stylów, kabaretowo-rozrywkowa warstwa tekstowa i duża dawka pozytywnej energii.

 

Zespół koncertował u boku m.in. T.Love, Piersi, Lady Punk czy ANKH. Ze zmienną częstotliwością zespół występuje w klubach i na większych imprezach muzycznych, jak WOŚP czy rzeszowskie Juwenalia. Ta szalona ekipa dotychczas nie wydała własnej płyty, jednakże zbliżające się trzydziestolecie zespołu zdaje się być świetną okazją do debiutu.  

 

Obejrzyj: koncert przeglądowy W.S.K.

 

Przypominamy również że w zbliżającym się Ciesz Fanów Festiwalu wystąpią m.in. legendarne Ga-Ga Zielone Żabki, Sztywny Pal Azji, Virgin Snatch oraz zapewniające niesamowitą energię Alcoholica i Dziady Kazimierskie.

 

Więcej informacji znajdziesz na Ciesz Fanów Festiwal

 

 

od: 21 sierpnia 2020
do: 22 sierpnia 2020
Cieszanów

Patronat medialny:
Wywrota

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7894 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca