Muzyka

Piotr Szczepanik nie żyje

Zmarł Piotr Szczepanik, piosenkarz, aktor i gitarzysta znany z takich przebojów, jak "Kochać" czy "Żółte kalendarze". Miał 78 lat.
O śmierci artysty poinformowała jego córka, Jagoda Maria Szczepanik. - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia - po wielu latach zmagań z chorobą - odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik - przekazała Polskiej Agencji Prasowej.

Piotr Szczepanik rozpoczął działalność artystyczną w lubelskim kabarecie "Czart". Debiutował w 1963 na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Na przełomie lat 60. i 70. wraz z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem prezentował program estradowo-kabaretowy "Popierajmy się". Później zajął się piosenką poetycką, występując jedynie z gitarą. Koncertował m.in. w Stanach
Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz w wielu krajach europejskich. Jego największe przeboje to "Kochać", "Żółte kalendarze", "Goniąc kormorany", "Puste koperty", "Zabawa podmiejska" czy "Nigdy więcej".

Dał się poznać również jako aktor. Zagrał m.in. główną rolę w telewizyjnej adaptacji "Chama" Elizy Orzeszkowej (1979), a także wcielił się w przeora w filmie "Kto nigdy nie żył..." Andrzeja Seweryna (2006).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca