Muzyka

Karolina Czarnecka i Sarius wyruszyli na pielgrzymkę

"Pielgrzymka" to czwarty singiel z płyty "Cud" i druga hiphopowa kooperacja Karoliny Czarneckiej. Artystka zaprosiła do współpracy Sariusa, z którym czuje powinowactwo artystyczne.
To bardzo osobisty utwór i sporo w nim odniesień do realnych przeżyć i postawy, jaką przyjęła artystka. Pojawia się tu zarówno wątek Słoiczki, która przyjechała do Warszawy w pogoni za marzeniami, jak i piosenki "Hera koka hasz LSD", która wprowadziła Karolinę na salony social mediów, ale od dawna jest już tylko jednym z wielu przystanków na jej artystycznej drodze.

- Ta piosenka to moje zaklęcie, odczarowuję klątwy, zaczarowuję przyszłość - wyjaśnia artystka. - Jestem wdzięczna za to, co dostałam, ale idę dalej. Pod wiatr, bo nie czuję, żeby mnie jakoś specjalnie pieścił i z tego, co widzę pieści niewielu. Paradoksalnie wydaje mi się, że wędrówka pod wiatr bardziej stabilizuje, wyostrza zmysły, mięśnie muszą pracować mocniej, przez co trudniej stracić balans. Nie dajmy się zdmuchnąć i sami nie przeklinajmy swoich marzeń.

- Kiedy dostałem zaproszenie na numer i go usłyszałem, to nie zastanawiałem się długo - dodaje Sarius. - Sam lubuję się w etnicznych motywach w muzyce, więc "Pielgrzymka" od razu przypadła mi do gustu i pomyślałem, że nasz wspólny utwór będzie niesamowicie niespodziewanym wydarzeniem. Takim, o którym ja sam oraz moi słuchacze na pewno nigdy wcześniej byśmy nie pomyśleli. Co ciekawe, o ile dobrze pamiętam, to jest to moja pierwsza muzyczna kolaboracja z płcią piękną. Jaram się, że akurat wypadło na stworzenie utworu z Karoliną.

Za muzykę do "Pielgrzymki" odpowiada kolektyw Sw@da, który razem z Karoliną zabiera słuchaczy do krainy folkorapu. Klip wyreżyserował Karol Moch. A cały projekt wsparło miasto Białystok.

Karolina Czarnecka porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką "Hera koka hasz LSD", którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczną; współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście. W listopadzie 2019 ukazała się jej ostatnia płyta "Cud", a w maju 2020 roku singiel "Polska musi uwierzyć w miłość".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca