Muzyka

Spike Lee powtarza "They Don t Care About Us". #BlackLivesMatter

Spike Lee przygotował kolejna wersję teledysku do utworu "They Don't Care About Us" Michaela Jacksona. Dobrze znane ujęcia tym razem wzbogacił o materiał z protestów pod szyldem "Black Lives Matter".
"They Don't Care About Us" to nagranie pochodzące z wydanego w 1995 roku albumu "HIStory: Past, Present And Future Book I". Nie była to po prostu jedna z wielu piosenek legendarnego wokalisty, ale protest song poruszający problem rasizmu i niesprawiedliwości społecznej w Stanach Zjednoczonych. Kawałek doczekał się aż dwóch oficjalnych klipów, oba nakręcił Spike Lee.

Reżyser choćby takich filmów, jak "Malcolm X" czy "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" znany jest z walki o prawa Afro-Amerykanów. Nie był również obojętny na tegoroczne incydenty z udziałem brutalnej policji, w efekcie których życie stracili m.in. George Floyd i Breonna Taylor.

Tym razem postanowił dać temu wyraz, tworząc trzecią wersję wideo do "They Don't Care About Us". Została ona zaprezentowana 29 sierpnia, w 62. urodziny Króla Popu, w trakcie corocznej imprezy Brooklyn Loves Michael Jackson. Dodatkowe ujęcia pochodzą z marszy "Black Lives Matter" nie tylko w amerykańskich miastach, ale także m.in. w Toronto, Londynie, Rzymie,
Madrycie, Berlinie, Dublinie, Helsinkach, Seulu, Osace, Melbourne, Tel Awiwie, Nairobi, Tunisie i Rio De Janeiro.

- Wielkie protest songi nie mogą się stać się przestarzałe lub nieistotne, ponieważ walka wciąż trwa - wytłumaczył Spike Lee. - Dlatego właśnie "They Don't Care About Us" jest hymnem w tym chaotycznym, pandemicznym świecie, w którym wszyscy żyjemy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca