Muzyka

Koncertowy album Queen i Adama Lamberta wkrótce w sprzedaży

Queen i Adam Lambert zagrali wspólnie 218 koncertów dla 3659232 osób. Po raz pierwszy ich niesamowite występy na żywo zostały uwiecznione w formie oficjalnego wydawnictwa.
Wydawnictwo "Queen + Adam Live Around the World" dostępne będzie w formatach CD, DVD i LP od 25 września. Na CD trafi 19 utworów, w tym także interpretacje napisanych przez Mercury'ego "Love Kills" i "I Was Born To Love You". Na DVD znajdzie się dodatkowy materiał wideo z "bitwą perkusyjną" Rogera Taylora i 10-minutowym solo Briana Maya.

Zarówno CD, jak i DVD zawierają 22-minutowy koncert Fire Fight Australia, w trakcie którego zespół wykonał historyczną setlistę z koncertu Live Aid 1985: "Bohemian Rhapsody", "Radio Ga Ga", "Hammer To Fall", "Crazy Little Thing Called Love", "We Will Rock You" oraz "We Are The Champions". Na "Queen + Adam Live Around the World" znajdziemy najlepsze momenty koncertów z takich imprez jak Rock in Rio, Isle of Wight, Summer Sonic, występów z Brazylii, Portugalii, Japonii, USA oraz z ostatniego koncertu przed lockdownem z Sydney, Fire Fight Australia.

Od czasu pierwszego występu w 2009, gdy Brian May i Roger Taylor pojawili się jako goście finału ósmego sezonu "American Idol", którego uczestnikiem był Adam Lambert, połączenie Queen + Lambert stało się jednym z najbardziej rozchwytywanych koncertowych składów na całym świecie. Ich ostatnia trasa po Oceanii okazała się rekordowa - koncert na ANZ Stadium w Sydney oglądało ponad 60 tysięcy osób. Liczba wszystkich szczęśliwców, którzy mieli okazję podziwiać zespół z Lambertem na żywo, zbliża się do czterech milionów. Gdyby nie pandemia, Brian, Roger i Adam właśnie zakończyliby trasę po 9 europejskich krajach z 27 koncertami. COVID-19 sprawił, że muzycy musieli znaleźć inny sposób, by pozostać z fanami w kontakcie.

Queen + Adam Lambert zaczęli od YouTube'a, gdzie udostępnili "Tour Watch Party" - godzinny materiał ze smaczkami z ostatnich tras. Masa pozytywnych komentarzy oraz energii była dla zespołu najlepszym dowodem, że the show wciąż może go on. - Sami nie oglądaliśmy tych filmików wcześniej, bo byliśmy zbyt zajęci koncertowaniem - wyjaśnia Roger Taylor. - Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak dobrze brzmi zespół. Dlatego pomyśleliśmy, że może warto wydać album koncertowy podsumowujący to, co przez ostatnie 8 lat zrobiliśmy z Adamem.

Queen + Adam Lambert w maju wydali singiel "You Are The Champions" - lockdownowy hymn dla wszystkich zmagających się z pandemią na pierwszej linii frontu. W ciągu premierowego miesiąca klip zgromadził niemal 4 mln wyświetleń.


źródło: megafon.pl
przysłano: 3 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca