Muzyka

Janek Traczyk zapowiada debiutancką płytę

Utwór "Na miłość przyjdzie czas" zapowiada debiutancką płytę Janka Traczyka - artysty znanego dotąd z ról w najlepszych spektaklach Teatru Muzycznego ROMA.
- "Na miłość przyjdzie czas" to piosenka o tym, żeby nie bać się spróbować - wyjaśnia twórca. - Chociaż czasy na miłość nie są łatwe, warto czasem rzucić wszystko i dać się porwać a być może to czego szukamy jest w zasięgu ręki

Nadchodzący album wokalisty ukaże się jeszcze tej jesieni nakładem wytwórni MTJ. Producentem wykonawczym wydawnictwa jest Marek Dziedzic.

- Najważniejsze jest dla mnie to, że mogę robić to, co kocham, tak jak chcę - mówi Traczyk. - Płyta, nad którą od trzech lat pracuję jest dla mnie ważnym krokiem zawodowym i życiowym. Tworzę i występuje dla tej niesamowitej relacji, która dzięki muzyce tworzy się między artystą a publicznością

Po latach kariery musicalowej Traczyk buduje świat, przepełniony miłością, wrażliwością i szczerością. Bezpretensjonalny i szczery Janek, którego z codziennych relacji znają jego fani w social media na płycie opowiada historie miłości, pragnień, zawodów, szczęśliwych i nieszczęśliwych zakończeń. Artysta zarówno na co dzień jak i w swojej twórczości nie boi się mówienia o emocjach, czym zjednał sobie rzesze oddanych fanek.

Ostatnie miesiące były dla Traczyka niezwykle pracowite. Zamknięcie teatrów, które przyszło wraz z pandemią, pobudziło artystę do zwrócenia się bezpośrednio ku publiczności. Janek już na początku zamknięcia organizował jako jeden z pierwszych koncerty z transmisją, które cieszyły się dużą popularnością (kilkadziesiąt tysięcy odtworzeń). Był to również czas intensywnej pracy nad płytą.

Janek Traczyk to urodzony w 1985 roku w Warszawie, wokalista i kompozytor. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie piosenki oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji.

Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej "Pan Marimba" w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011-2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu "Metro". Od 2016 roku do 2019 roku występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire - jedna z głównych postaci musicalu "Notre Dame de Paris". W Warszawskim Teatrze Roma wcielał się w główne role w musicalach "Piloci" oraz "Aida". Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich (piosenki), m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca