Muzyka

Ogień! Wygrali debiuty w Opolu, wracają z nowym materiałem!

 

Zespół Ogień powraca po zwycięstwie na 54. KFPP w Opolu. W 2017 roku podczas konkursu „Debiutów” zdobyli trzy nagrody, m.in. nagrodę publiczności, SAWP. Zostali wtedy docenieni przez publiczność oraz branżę. Co nie zdarza się to często na festiwalach muzycznych. Hit pt. Mary Jane, który doprowadził zespół do tego sukcesu był grany w wielu rozgłośniach radiowych i budził zainteresowanie fanów polskiej pop-rockowej muzyki. Zespół po kilku latach przerwy wraca z nowym materiałem. Utwór pt. Nie ma tu nic jest początkiem nowej drogi, nowego wizerunku. 
 
Obejrzyj teledysk klikając tutaj!
 

 

Wokalista zespołu wspomina:

 

„Zaczęliśmy szukać czegoś zupełnie nowego i pojawił się nasz obecny producent i nowy klawiszowiec NDA, z którym znaleźliśmy zupełnie nową formułę na zespół. Nasze poprzednie utwory były utrzymane w zupełnie innej stylistyce, która nam się po prostu znudziła. Hubert (NDA) dodał do naszej muzyki klubowych rytmów, nowoczesnego podejścia i swojego feelingu, a do tego trzeba było dostosować zupełnie inne partie gitar, a na koniec pojawił się pomysł na odmienne posadzenie wokalu. Poprzednie piosenki były chwytliwe i przebojowe, ale teraz znaleźliśmy coś bardziej zaskakującego i emocjonalnego. Dzięki temu, że tekst jest mroczny i niepokojący, ale jednocześnie ekspresyjnie zaśpiewany udało się osiągnąć wybuchowy i mam nadzieję przebojowy efekt. Do tego musieliśmy znaleźć odpowiedni obrazek, który podkreśliłby charakter piosenki. To co działo się na planie jest nie do opisania. Pojawiła się niesamowita energia, która obecna jest w każdym kadrze tego krótkiego filmu. Nawet ekipa filmowa była pod wrażeniem tego co się wydarzyło i mam nadzieję, że widzowie i słuchacze odczują te same emocje podczas oglądania i słuchania „Nie ma tu nic”.”

 

W tym roku zespół szykuje dla swoich słuchaczy jeszcze jedną niespodziankę. Będzie to kolejny singiel promujący nadchodzące wydawnictwo, które zbliża się wielkimi krokami.

 

Odwiedź kanał zespołu Ogień na platformie YouTube 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca