Muzyka

Skinny z pomocą Kasi Stankiewicz zapowiada płytę

Skinny, założyciel electroclashowego duetu Skinny Patrini, zapowiada drugi solowy album, który promuje piosenka nagrana z Kasią Stankiewicz.
Utwór "Their Lies Will Blind You" zapowiada płytę Skinny'ego, "Lust". Motoryczna produkcja artysty przesiąknięta elektroniką, potężnymi beatami i wyśrubowanym basem skontrastowana została z delikatnym i kojącym, ale również podszytym pewnością i pełną świadomością każdego słowa wokalem Kasi Stankiewicz (Varius Manx, Stankiewicz). Zabieg ten genialnie koresponduje z ładunkiem emocjonalnym zawartym w tekście.

- Tekst do utworu "Their Lies Will Blind You" to moje spojrzenie na problem wolności kobiet i ich prawa wyboru - wyjaśnia artysta. - Napisałem ten utwór z perspektywy nienarodzonego dziecka, które niekoniecznie pragnie przyjść na świat. Dziecka, które w tylko sobie znany sposób wie, że przestrzeń, którą ma w przyszłości powitać totalnie mu nie sprzyja. Ma po prostu chcieć mieć możliwość wyboru momentu, w którym wszystko i wszyscy będą na jej/jego przyjście gotowi - zarówno ono jak i jej/jego rodzice, ale przede wszystkim świat, który na ten moment taki wybór odbiera. Z drugiej strony mamy również matkę, która nie prosi o modlitwę zaślepionych tak zwaną wiarą ludzi, ponieważ to powinien być wybór i decyzja jej i ich bliskich. Prawdziwa wiara polega przecież na wybaczaniu, więc jest pewna, że ten Bóg, którym straszą ją za życia, po śmierci na bank jej wybaczy... i nie tylko jej, bo nie jest jedyna w kolejce.

Nachodzący album "Lust" wypełnią piękne, naładowane niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, ballady przywołujące na myśl najlepsze momenty z okresów świetności Placebo czy Sneaker Pimps przeplatane energetycznymi utworami spod znaku Depeche Mode oraz masywne, industrialne brzmienia budzące skojarzenia z twórczością Trenta Reznora. Wszystko skomponowane i wyprodukowane przez jednego artystę - Skinny'ego, który swoim charakterystycznym i charakternym stylem wprowadza z każdym swoim albumem nową jakość na krajowej scenie muzycznej.

Na płycie, prócz Skinny'ego i Kasi Stankiewicz usłyszymy również Łukasza Luka Jeleniewskiego (Lipali) i Piotra Radzio jak i również niezwykle utalentowany duet smyczkowy (Julia Ziętek i Anna Śmiszek-Wesołowska). Płyta, napisana, skomponowana i wyprodukowana przez Skinny'ego, została zmiksowana w gdańskim SelektaStudio przez Przemysława Popławskiego, a masteringiem zajął się Tom Meyer z hamburskiego studio Master And Servant.

Skinny to wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Karierę muzyczną zaczął w 2005 roku, tworząc z Anną Patrini duet Skinny Patrini, znany m. in.
z muzyki do filmów "Galerianki" oraz "Lokator". Zespół zagrał na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, wydał dwie bardzo dobrze przyjęte płyty "Duty free" (2008) oraz "Sex" (2012).

W 2013 roku Skinny postawił na solową działalność. Najpierw wspierał Justynę Steczkowską przy jej płycie "Anima" (2014), a w 2016 roku wydał pierwszą solową płytę "The Skin I'm In", na której znalazła się m.in. piosenka "I Wish" z Kasią Stankiewicz.


źródło: megafon.pl
przysłano: 22 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca