Muzyka

Andrea Bocelli śpiewa nieznany utwór Ennio Morricone. Nowa płyta tenora już wkrótce

13 listopada, światowej sławy tenor Andrea Bocelli wyda swoją nową płytę "Believe". Oprócz kompozycji znanych z pamiętnego koncertu w Katedrze Duomo w Mediolanie, artysta umieścił na nowym wydawnictwie duety z laureatkami nagrody Grammy oraz dotąd niesłyszany utwór Ennio Morricone.
Alison Krauss, jedna z najwybitniejszych artystek w amerykańskiej tradycji country-bluegrass, dołączyła do projektu we wzruszającej i pełnej emocji interpretacji utworu "Amazing Grace". Płyta zawiera również dwa utwory nagrane w duecie ze śpiewaczką operową Cecilią Bartoli, a także dotychczas niepublikowany utwór nieżyjącego już włoskiego kompozytora Ennio Morricone "Inno sussurato" (ang. "Whispered Hymn"), jak również "Gratia Plena" - utwór zamykający ścieżkę dźwiękową cenionego przez krytyków filmu "Fatima". Na albumie nie zabraknie również znanych i lubianych utworów takich jak "Hallelujah" oraz "You'll Never Walk Alone".

Na potrzeby "Believe", Bocelli skomponował również własną ścieżkę dźwiękową do "Ave Maria" i "Padre Nostro". - Nie uważam się za kompozytora, ale jestem muzykiem i czasem w głowie pojawia mi się jakaś melodia w niemalże całkowitej harmonii. Muzyka puka do drzwi mojej duszy, a ja przyjmuję ją z radością i uwalniam ją, zapisując na papierze - wyjaśnia Bocelli.

- Inspiracją do albumu "Believe" są trzy słowa: wiara, nadzieja i miłość - mówi artysta. - Są to trzy cnoty boskie, zakorzenione w religii chrześcijańskiej, ale niezależnie od przekonań religijnych, są to również trzy wyjątkowe klucze otwierające drzwi do poczucia sensu i spełnienia w życiu.

Album "Believe", wyprodukowany ze Stevenem Mercurio i Haydnem Bendallem, to zbiór podnoszących na duchu utworów, które na przestrzeni lat inspirowały i dawały wsparcie Bocellemu.

"Believe" to kolejne przedsięwzięcie Bocellego po bijącym wszelkie rekordy koncercie "Muzyka Nadziei", który miał miejsce w Katedrze Duomo w Mediolanie w Niedzielę Wielkanocną i którego wysłuchały miliony osób na całym świecie.

Od dziecka obdarzony niezwykłym talentem Andrea Bocelli jest dziś jednym z najbardziej popularnych współczesnych wokalistów, występujących podczas ważnych wydarzeń międzynarodowych, takich jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej oraz wyprzedających bilety na swoje koncerty dla milionów słuchaczy na całym świecie. Bocelli otrzymał m.in. nagrodę Złoty Glob, siedem BRIT Classical, siedem nagród World Music Awards, ma także własną gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław. Jego poprzedni album "Si" trafił na pierwsze miejsca list przebojów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Podczas swojej trwającej ponad ćwierć wieku kariery, Bocelli przyciągnął miliony fanów na całym świecie swoim rozpoznawalnym, budzącym emocje głosem i współpracował z gronem największych artystów, takich jak między innymi: Luciano Pavarotti, Ariana Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera, Ed Sheeran, Dua Lipa, Céline Dion i Tony Bennett.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca