Muzyka

Wiele twarzy Arkadiusza Jakubika

Za kilka dni, 9 października, pojawi się kolejny studyjny album dowodzonej przez znanego aktora Arkadiusza Jakubika formacji Dr Misio, zatytułowany "Strach XXI wieku". Do sieci trafił właśnie promujący wydawnictwo teledysk do piosenki "Mnie nie ma".
Arek Jakubik jako aktor miał już wiele twarzy, wiele przeróżnych wcieleń, choćby pochłoniętego duchową misją księdza, niewylewającego za kołnierz notariusza, czy mocno wyluzowanego policjanta o bogatym życiu erotycznym.

Wiele twarzy Arka widzimy też w klipie do melancholijnej piosenki "Mnie nie ma. W filmiku, w wielkim hangarze jest kilkadziesiąt wcieleń Jakubika. Chociażby oficjalne, biznesowe w garniturze, z pochodnią niczym wieszcz, wyluzowany "Sebek" w podkoszulku i okularach przeciwsłonecznych, zmarznięty w zimowym stroju, a nawet hologram, który znika nagle niczym przekazująca wiadomość Księżniczka Leia w "Gwiezdnych wojnach". Między wieloma różnymi Arkadiuszami rozmieszczono grających muzyków Dr. Misio.

Delikatna, snująca się dość leniwie piosenka z pięknie kolorującą ją partią saksofonu ma ważny tekst, w którym słychać trafiające w sedno i jednocześnie dość niepokojące frazy, jak: "Mnie już nie ma. Mnie nigdy nie było i nigdy nie będzie" czy "Wszystko jest do dupy, uwierz mi, że walczę. Nietrudno mieć skojarzenie, że Arek Jakubik oddał w słowach piosenki poważnym problem współczesności, jakim jest obojętność, brak zaangażowania.

Płyta "Strach XXI wieku" to łącznie 13 piosenek. Oprócz tak melancholijnych, jak "Mnie nie ma", mamy na niej bezpośrednie łobuzerskie granie ("Siedemnastolatki"), idealne radiowe hity (np. "Mam dwie głowy"), coś do delikatnego pobujania się ("Zwierzę"), czy wręcz bardziej energetycznego potańczenia ("Wesołe miasteczko").

Przypomnijmy, że trzeci album Dr Misio - "Zmartwychwstaniemy" z 2017 roku - był nominowany do Fryderyków za najlepszy album rockowy roku. W skład zespołu, poza Arkiem Jakubikiem, wchodzą Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis, Jan Prościński oraz Max Kucharski.

Arek Jakubik ostatnio zagrał w filmie "Psy 3. W imię zasad" Władysława Pasikowskiego oraz w serialu "W głębi lasu" na Netfliksie.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca