Muzyka

Posłuchaj "Let Your Heart Dance With Me", jednego z ostatnich utworów nagranych przez Roxette

Do sieci trafiła nieznana dotąd piosenka duetu Roxette, "Let Your Heart Dance With Me".
Utwór powstał podczas sesji do ostatniego albumu Roxette "Good Karma", który ukazał się latem 2016 roku. "Let Your Heart Dance With Me" znajdzie się na kolekcji "Bag of Trix", która ukaże się pod koniec roku, a już teraz numer dostępny jest w serwisach streamingowych.

- Chciałem napisać coś klasycznego i prostego, do klaskania i tupania nogą. Tak powstało "Let Your Heart Dance With Me" - mówi Per Gessle. - Polubiłem tę piosenkę, kiedy pracowaliśmy w studiu, ale jak zwykle mieliśmy za dużo materiału i silną konkurencję, dlatego musiała czekać na kolejną okazję. Kiedy pojawił się pomysł na ten projekt, wiedziałem, że będzie idealnie się nadawać.

Gessle powierzył miks "Let Your Heart Dance With Me" mistrzowi Ronny'emu Lahti, który 20 lat wcześniej nadał płycie Roxette "Room Service" wakacyjną lekkość. W efekcie "nowy" utwór pełen jest lata, słońca i optymizmu, pomimo, iż powstał w trakcie ostatnich dni Marie z Roxette, co wynikało z pogłębiających problemów zdrowotnych związanych z rakiem, który zdiagnozowano u wokalistki dekadę wcześniej.

- Kilka miesięcy przed premierą "Good Karma", lekarze Marie zalecili jej, by zaprzestała koncertowania - wspomina jej muzyczny partner. - Odwołaliśmy więc letnią trasę i zaplanowane występy. Nawet jednak praca w studiu była dla niej wyczerpująca. Bardzo chciała pracować, ale kosztowało ją to wiele wysiłku. Była waleczna do samego końca.

Ostatnia regularna studyjna płyta duetu to "Good Karma" ukazała się w 2016 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca