Muzyka

Nowa płyta AC/DC w hołdzie Malcolmowi Youngowi

Muzycy AC/DC ujawnili kilka szczegóły nadchodzącej płyty "Power Up" (pisanej też "PWR/UP"), która - jak się dowiadujemy - dedykowana jest nieżyjącemu już gitarzyście kapeli, Malcolmowi Youngowi.
- Ten album poświęcony jest moiemu bratu, Malcolmowi - powiedział Angus Young w wywiadzie dla "Rolling Stone'a". - To hołd dla niego, tak jak "Back In Black" było hołdem dla Bonsa Scotta.

Angus wyjawnił ponadto, że materiał pochodzi w dużej mierze z czasów płyty "Black Ice". - Malcolm powiedział wówczas, że mamy sporo piosenek i żeby zostawić je na kolejny album - wspomina młodszy z braci. - Zapamiętałem to sobie i sięgnąłem po te utwory. Kiedy ich posłuchałem, obiecałem sobie, że zrobię wszystko, żeby je nagrać i wydać.

Większość materiału została zarejestrowana latem 2018 roku w Vancouver, pod okiem Brendana O'Briena. Poza singlem "Shot in the Dark", w zestawie znajdą się również numery zatytułowane "Money Shot", "Demon Fire", and "Witch´s Spell". Malcolm Young razem z Angusem Youngiem są wymienieni jako współautorzy wszystkich piosenek.

Oficjalnie data premiery nie została podana do informacji, ale mówi się o 13 listopada.

Materiał powstał w składzie Brian Johnson (wokal), Phil Rudd (perkusja), Cliff Williams (bas), Angus Young (gitara) i Stevie Young (gitara rytmiczna). Singiel "Shot in the Dark" doczeka się premiery jutro, 7 października.

Ostatni album AC/DC to "Rock or Bust" z 2014 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 6 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca