Muzyka

Paweł "Kelner" Rozwadowski nie żyje

W wieku 58 lat zmarł Paweł "Kelner" Rozwadowski - jedna z legend polskiej sceny alternatywnej, członek m.in. zespołów Deuter i Izrael oraz duetu Max i Kelner z Robertem Brylewskim.
Jeszcze jako nastolatek, w 1978 roku utworzył kapelę Fornit, która za kontrowersyjne teksty dostała zakaz występów i szybko zakończyła działalność. Grupie Deuter liderował w latach 1980-1989, potem jeszcze dwukrotnie ją reaktywując. Jej nagranie "Nie ma ciszy w bloku" jest uznawane
za pierwszy polski utwór rapowy. W 1983 roku był współtwórcą formacji Izrael, z którą zarejestrował debiutancki album "Biada, biada, biada". Z kolei projekt Max i Kelner przeszedł do historii rodzimej muzyki płytą "Tehno Terror" z 1992 roku.

Był także autorem książki "To zupełnie nieprawdopodobne" z 2012 roku, w której opisał początki warszawskiej sceny punkrockowej.

Paweł "Kelner" Rozwadowski zmarł po długiej chorobie. Smutek po jego śmierci okazali m.in. Tomek Lipiński i Robert Gawliński oraz członkowie zespołów Kult i Farben Lehre.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca