Muzyka

Noel Gallagher pisze piosenkę w hołdzie Johnowi Lennonowi

Noel Gallagher przygotuje utwór na płytę, która powstaje w hołdzie Johnowi Lennonowi.
Za projektem stoi syn nieżyjącego muzyka, Sean Lennon. Tribiute album ma ukazać się z okazji 80. urodzin Johna Lennona. Noel Gallagher szykuje na potrzeby wydawnictwa nową, oryginalną piosenkę. Były lider Oasis pracuje podobno w studiach Tileyard w Londynie. - Sean chciał, żeby Noel się zaangażował z uwagi na jego wielką miłość do The Beatles i Johna, a także ze względu na wpływ, jaki wywarł na brytyjską scenę muzyczną - zdradził informator "The Sun".

9 października, dokładnie w dniu 80. urodzin Johna Lennona, ukazała się kompilacja "Gimme Some Truth" artysty składająca się z 36 utworów wybranych przez Yoko Ono i Seana Lennona.

John Lennon został zastrzelony 8 grudnia 1980 roku. Ostatni album wydany za życia artysty to zrealizowany z Yoko Ono "Double Fantasy" z listopada 1980 roku.

Grupa Oasis przestała istnieć w 2009 roku. Po rozpadzie zarówno Liam Gallagher jak i Noel Gallagher prowadzą całkiem udaną karierę solową czy raczej zespołową, ale w innej konfiguracji. W listopadzie 2017 roku ukazała się płyta "Who Built the Moon?" grupy Noel Gallagher's High Flying Birds.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca