Muzyka

Kayah razem z Pezetem na "Muzyka Współczesna Extended"

Pezet opublikował teledysk zapowiadający "Muzykę Współczesną Extended" - kolekcjonerskie wydanie ostatniego albumu artysty.
Utwór "Nisko jest niebo" wyprodukował Auer, kompozycja wykorzystuje sampel z piosenki Kayah & Royal Quartet "Wiosna przyjdzie i tak". Autorami emocjonalnego klipu nagranego na taśmie 16 mm są Andiamo.

- Ten utwór Kayah i Royal Quartet, który samplujemy to coś wybitnego, pięknego - mówi Pezet. - Przyszedłem z nim do Auera i powiedziałem: "Zsampluj to, najwyżej nic z tego nie będzie, ale muszę napisać coś o takim ładunku emocjonalnym. Dziękuję Kayah za możliwość użycia tego dzieła. Mimo że muzyka jest genialna, w pewnym sensie nigdy już nie chciałbym dostać bodźca do napisania tego rodzaju piosenki.

"Muzyka Współczesna Extended" to ukłon w stronę fanów Pezeta. Wydawnictwo ukaże się w kolekcjonerskim boxie w kształcie radia samochodowego. Na płycie znajdzie się aż 5 dodatkowych utworów, a wśród nich wcześniej opublikowana "Zonda" i "Nisko jest niebo". Wszystkie nagrania powstały już po premierze podstawowej wersji albumu. Oprócz płyty CD w pudełku znajdzie się różowa kaseta magnetofonowa, magazyn "Magenta" oraz zapach samochodowy "bubble gum".

Zestaw w limitowanym nakładzie dostępny będzie tylko w preorderze, nie będzie dystrybuowany w sklepach stacjonarnych. Preorder "Muzyki Współczesnej Extended" dostępny jest na stronie: www.pezet81.pl

Album "Muzyka Współczesna" osiągnął status podwójnej platyny. Jest to jak dotąd najwyższe wyróżnienie w dyskografii Pezeta.


źródło: megafon.pl
przysłano: 4 listopada 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca