Muzyka

"Wolność" według Baranovskiego i Tego Typa Mesa

Baranovski i Ten Typ Mes opublikowali klip do wspólnego numeru "Wolność".
W marcu Baranovski i Ten Typ Mes zasiedli wspólnie na kanapie w programie Kuby Wojewódzkiego. Jeden z najbardziej cenionych polskich raperów opowiadał tam o swoim literackim debiucie. Baranovski, świeżo po sukcesie hitowego "Czułego miejsca", zaprezentował wówczas widzom zaaranżowaną na akordeon swoją wersję "Bellyache" z repertuaru Billie Eilish.

Wkrótce po programie obaj artyści postanowili nagrać wspólnie piosenkę. Tak powstała "Wolność", której uniwersalny przekaz brzmi szczególnie mocno i donośnie w kontekście aktualnych wydarzeń w Polsce.

- Pewnego dnia obudziłem się w świecie, w którym nie mogłem wyjść na ulicę, nie mogłem spotkać się z ludźmi, których bliskość jest dla mnie codziennością. Wtedy dotarło do mnie, jak bardzo proza mojego życia uzależniona jest od wolności. Postanowiłem to opisać - mówi Baranovski. - Do pełni szczęścia potrzebowałem innej perspektywy, a zarazem wzmacniacza przekazu. Na myśl przychodziła mi jedna osoba: Ten Typ Mes. Jego błyskotliwa analiza rzeczywistości towarzyszy mi od lat i często inspiruje. Mes przyjął moje zaproszenie i pomógł mi stworzyć jeden z najważniejszych utworów w mojej dotychczasowej karierze.

- Zaproszenie Wojtka przyjąłem bez wahania, bo cenię samowystarczalnych singer- songwriterów - mówi Ten Typ Mes. - Mam nadzieję, że udało nam się wspólnie wnieść do polskiego popu kilka nieczęstych obserwacji. Od palenia papierosów po religię - kochamy tytułową wolność i badamy jej granice. Piosenka powstała już kilka miesięcy temu, w dniu premiery mamy więc balans między pesymizmem tekstu, a optymizmem, którym zarażają mnie ostatnio tłumy na ulicach.

Premierze singla towarzyszy klip zrealizowany na ulicach Warszawy w piątek 30 października podczas największej, jak dotąd, manifestacji w proteście przeciwko aktualnej władzy i próbom odbierania podstawowych swobód obywatelskich w Polsce.

Autorką klipu jest nagradzana już za swoje realizacje młoda reżyserka Patrycja Polkowska, na co dzień związana z projektem Papaya Young Directors.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 listopada 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca