Muzyka

„Cinnamon Gir” pierwszy singiel zapowiadający nowy album zespołu The Entrepreneurs

„Cinnamon Girl” to pierwszy oficjalny singiel z drugiego albumu The Entrepreneurs ,,Wrestler'', który ukaże się nakładem Crunchy Frog 26 lutego przyszłego roku. 

 

„Cinnamon Girl” to jeden z najbardziej osobistych utworów The Entrepreneurs - to nasze podejście do tak zwanej "codziennej poezji" z krótkimi winietami tekstowymi opisującymi doświadczenie rodzicielstwa osadzone w zniekształconym gitarowym riffie.

 

 

The Entrepreneurs ​rozpoczęło swoją działalność jako duet, kiedy Anders Hvass (basista) i Mathias Bertelsen (wokalista/ gitarzysta) spotkali się będąc jeszcze nastolatkami. Obaj dorastali w Thy wiejskim regionie Danii, znanym z kreatywnego środowiska i postępowej kultury młodzieżowej. Pragnienie nowych wrażeń było tak wielkie, że przenieśli się do Kopenhagi, gdzie do zespołu dołączył Jonas Wettersle (perkusista).

 

Po intensywnych trasach koncertowych z debiutancką EP-ką trio zyskało reputację jednego z zaciekłych zespołów występujących na żywo w Danii. Wprowadzając na europejskie sceny bogate estetyczne i eksperymentalne, niektóre z najważniejszych podgatunków rocka, takich jak punk, grunge i post-rock.

Karolcia Filarczyk

Karolcia Filarczyk

40 Łódź
11 artykułów
Współpraca


przysłano: 30 listopada 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca