Muzyka

Ranczo Neverland Michaela Jacksona sprzedane

Tylko 22 miliony dolarów zapłacił biznesmen Ron Burkle za ranczo Neverland Michaela Jacksona.
Pięć lat temu ranczo zastało wystawiona na sprzedaż za 100 milionów dolarów. Teraz znalazło nabywcę gdy cenę obniżono aż o 78 milionów dolarów.

Michael Jackson kupił nieruchomość o powierzchni 2700 akrów w 1988 roku za 17 milionów dolarów i wydał około 35 milionów dolarów na przekształcenie posiadłości w park rozrywki z zoo, diabelskim młynem, teatrem, stacją kolejową, torem gokartowym i własną strażą pożarną.

W filmie dokumentalnym z 2019 roku "Leaving Neverland", dwóch mężczyzn twierdziło, że Jackson molestował ich seksualnie jako dzieci na terenie posiadłości Neverland. Domniemane wykorzystywanie seksualne innego dziecka na terenie posiadłości doprowadziło do procesu Jacksona o molestowanie w 2005 roku. Po uniewinnieniu piosenkarza Michael Jackson przeniósł się z domu na rancza Neverland, ale pozostał właścicielem majątku.

Nieruchomość Neverland Ranch została po raz pierwszy wystawiona przez agentów nieruchomości w 2015 roku za 100 milionów dolarów. Dwa lata później cena została obniżona do 67 milionów dolarów, a kilka milionów zostało wpompowanych w nieruchomość, która popadła w ruinę. W 2019 roku, na kilka dni przed premierą "Leaving Neverland", cena wywoławcza nieruchomości została ponownie dramatycznie obniżona do 31 milionów dolarów, podczas gdy sama posiadłość - pozbawiona urządzeń z parku rozrywki - została przemianowana na ranczo Sycamore Valley Ranch.

Według Wall Street Journal, Ron Burkle, który w przeszłości był doradcą finansowym Michaela Jacksona, rozważał zakup sąsiedniej nieruchomości, kiedy zobaczył ranczo z góry w swoim helikopterze i rozpoczął negocjacje.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 grudnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca