Muzyka

Lenny Valentino wznawia "Uwaga! Jedzie tramwaj"

Jedyna płyta supergrupy Lenny Valentino, "Uwaga! Jedzie tramwaj", doczekała się wznowienia na płycie CD oraz na winylu. Materiał pojawił się również w serwisach streamingowych.
Album promowały dwa single - "Dom nauki wrażeń" i "Chłopiec z plasteliny," do których nakręcono teledyski. Materiał został pozytywnie przyjęty przez fanów i media. Wysoko oceniane wydawnictwo zostało przez niektórych recenzentów okrzyknięte najlepiej zrealizowaną polską płytą.

Był rok 1998 roku. W Mysłowicach spotykają się Artur Rojek, gitarzysta i wokalista grupy Myslovitz oraz basista i wokalista Mietall Waluś. Dołączają do nich perkusista Wojciech Kuderski oraz gitarzysta Michał Koterba i w takim składzie powstaje grupa Lenny Valentino, która nagrywa swoje pierwsze demo. Rok po powstaniu grupę opuszcza Wojciech Kuderski, którego miejsce zajmuje Bartek Królikowski. W 2000 roku po odejściu ze składu Michała Koterby do Rojka i Walusia dołącza "desant z wybrzeża" - Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz oraz Arek Kowalczyk z zespołu Ścianka. Połączone śląsko - pomorskie siły w studiu im. Adama Mickiewicza w Sopocie nagrywają jedną z najciekawszych płyt pierwszej dekady nowego stulecia.

Po wydaniu płyty zespół ruszył w klubową trasę po Polsce a po jej zakończeniu rozwiązał się. Muzycy wrócili do macierzystych zespołów: Ścianka pracowała nad albumem "Białe wakacje," Artur Rojek przygotowywał nowy album Myslovitz, a Mietall Waluś szykował debiutancki materiał zespołu Negatyw.

"Uwaga! Jedzie tramwaj" można zamawiać pod tym adresem. Do sprzedaży trafiła limitowana edycja na niebieskim winylu, poszerzona o "W-21" oraz "W-34".
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 stycznia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca