Muzyka

The Stranglers ogłaszają dwa koncerty w Polsce

Grupa The Stranglers zapowiedziała dwa koncerty w naszym kraju. Twórcy przeboju "Golden Brown" 9 listopada wystąpią w warszawskiej Stodole i dwa dni później we wrocławskim A2 - Centrum Koncertowe.
The Stranglers zdobyli sławę podczas eksplozji brytyjskiego punka, ale zawsze wyróżniali się spośród innych zespołów. Grali razem już wcześniej i choć mieli wielki talent, by zasłużyć na miano niegrzecznych i transgresywnych to ich muzyka nie przypominała szybkiej, głośnej gitarowej furii Damned, Sex Pistols czy The Clash.

Zamiast tego, ich muzyka początkowo przypominała garażowego punka z lat 60. ze złowieszczą psychodeliczną nutą dodaną dzięki klawiszom Dave'a Greenfielda. Grupa rzadko zajmowała się polityką czy komentarzami społecznymi, woląc snuć opowieści o dekadencji seksualnej, dziwnych związkach i złym zachowaniu.

Z biegiem czasu zespół wypracował bardziej popowe brzmienie, wciąż mroczne, ale z melodiami, które pozwoliły utworom takim jak "Dutchess", "Only the Sun" i "Golden Brown" stać się hitami.
To dało The Stranglers czas i okazję by dojrzeć. Ich piosenki stały się bardziej dopracowane, a ich produkcja stała się czystsza i przyjazna dla odbiorcy, bez całkowitego porzucenia szyderstwa dźwiękowego, które zawsze było ich znakiem firmowym. Ich pierwsze dwa albumy, "Rattus Norvegicus" i "No More Heroes" (oba wydane w 1977 roku) są przykładem twórczości, która przyniosła im sławę. "La Folie" z 1981 roku i "Aural Sculpture" z 1984 roku ukazują najważniejsze momenty z ich dojrzałego okresu, a "Norfolk Coast" z 2004 roku pokazało, że The Stranglers to wciąż potężna siła, mimo zmian w składzie i 30 latach wspólnej pracy.

Przedsprzedaż biletów na koncerty The Stranglers (Official) dla posiadaczy kart Citi Handlowy potrwa do środy, 27.01 do godziny 9.00.
Przedsprzedaż Ticketmaster: od 26.01 od 10.00 do 27.01 do 10.00.
Bilety w sprzedaży ogólnej od 27.01 od 10.00 na Ticketmaster.pl oraz LiveNation.pl.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 stycznia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca