Muzyka

Francuska przygoda Reni Jusis

Reni Jusis zapowiada nową płytę singlem "Voyage Voyage".
Reni Jusis - wokalistka kojarzona dotychczas ze sceną klubową i taneczną - szykuje w tym roku nowy akustyczny album. Pierwszą, singlową zapowiedzią projektu "Je suis Reni - francuska przygoda Reni Jusis" jest nastrojowa, liryczna interpretacja francuskiego dyskotekowego hitu z lat 80. "Voyage Voyage". Za produkcję tej muzycznej podróży odpowiada Olek Świerkot (gitarzysta i producent współpracujący również z Dawidem Podsiadło i Kortezem). Utwór ilustruje nostalgiczny teledysk w reżyserii Katarzyny Sikorskiej, ze zdjęciami Arka Powałki, w którym Reni na przekór otaczającej nas zimowej aury, udaje się piechotą do lata.

Zdjęcia do teledysku "Voyage Voyage" powstały na plaży w Dębkach. Wideo jest impresją na temat samotnej podróży nad polskie morze.

- "Voyage Voyage" symbolizuje moją tęsknotę za podróżami mówi Reni Jusis. - Traktuję również ten utwór jako osobiste zaproszenie do samotnej wyprawy w nieznane. Nie miałam wcześniej odwagi by przeżyć taką podróż - tylko sama ze sobą, bez niczyjego towarzystwa i wsparcia. To, co kiedyś wydawałoby się największym dyskomfortem i wyzwaniem, dziś jawi się jako jedna z najbardziej fascynujących przygód w poszukiwaniu własnego Ja.

Fascynację kulturą francuską Reni wyniosła ze swojego domu rodzinnego. Od lat inspirowało ją francuskie kino i muzyka, szczególnie scena elektroniczna. Teraz, artystka postanowiła podzielić się swoimi retro inspiracjami z publicznością i nagrać album "Je suis Reni - francuska przygoda Reni Jusis", który ukaże się jeszcze w tym roku. Pierwszą odsłoną projektu, jest live sesja z utworem "Laisse tomber les filles", którą można znaleźć w serwisie YouTube od lipca zeszłego roku. Dziś, dokładnie na 121 dni przed rozpoczęciem lata, premierą "Voyage Voyage" Reni Jusis zachęca nas do podróży w nieznane. Bon voyage.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca