Muzyka

STO LAT PIAZZOLLA! - koncert na stulecie urodzin Astora Piazzolli

Sto Lat Piazzolla! - koncert na stulecie urodzin Astora Piazzolli!

Ethno Jazz Festival zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli, ikony argentyńskiego tanga, kompozytora i wirtuoza bandoneonu.

Astor Piazzolla urodził się 11 marca 1921 w Mar del Plata w Argentynie.

11 marca 2021, dokładnie w setną rocznicę urodzin Wielkiego Mistrza, zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert STO LAT PIAZZOLLA!

Prosto z kolebki tanga, argentyńska formacja SAN LUIS TANGO i polska wokalistka wychowana w Ameryce Południowej, MAGDALENA LECHOWSKA, zaprezentują najwybitniejsze dzieła kompozytora.

Nie ma lepszej formy uczczenia tej wyjątkowej okazji niż wykonanie ponadczasowych utworów Piazzolli w interpretacji artystów, którzy tango mają we krwi.

SAN LUIS TANGO to argentyński zespół tangowy nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa" (2016). Zespół został założony w 2006 r. przez wybitnych instrumentalistów i śpiewaków tanga o międzynarodowej renomie!

Repertuar zespołu opiera się na wybitnych dziełach Astora Piazzolli oraz klasycznych tangach i milongach wielkich kompozytorów jak Anibal Troilo, Francisco Canaro i Osvaldo Pugliese.

Wraz z Magdaleną Lechowską, polską wokalistką wychowaną w Ameryce Południowej prezentują najpiękniejsze tanga Wielkiego Astora Piazzolli takie jak: Libertango, Oblivion, Adios Nonino, Balada para un loco, Maria de Buenos Aires i wiele innych!

Koncert odbędzie się przy zachowaniu obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych i przy zajęciu dopuszczalnej ilości miejsc.

STO LAT PIAZZOLLA! - koncert na stulecie urodzin Astora Piazzolli

kup bilety WROCŁAW
Sala Gotycka w Starym Klasztorze 2021-03-11
11 marca 2021
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 21 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca