Muzyka

Sprawa Bruce a Springsteena umorzona

Sąd Federalny umorzył sprawę przeciwko Bruce'owi Springsteenowi.
Bruce Springsteen został aresztowany w listopadzie i oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, lekkomyślną jazdę i spożywanie alkoholu na zamkniętym obszarze. Konkretnie do zatrzymania rockmana doszło w Gateway National Recreation Area w New Jersey. Rzeczniczka Służby Parków Narodowych potwierdziła aresztowanie dodając, że "Springsteen współpracował podczas całego procesu".

Wiele wskazuje na to, że Bruce Springsteen stał się ofiarą nadgorliwości policji. Jak wynika z relacji "New York Post" poziom alkoholu we krwi Springsteena wynosił 0,2 promila - czyli jedną czwartą limitu dopuszczalnego prawem w USA. "New York Post" donosi też, że Springsteen jechał swoim motocyklem w Gateway National Recreation Area, parku federalnym w New Jersey, kiedy zatrzymał się, aby zrobić zdjęcia z fanami. Jeden z fanów zaproponował Springsteenowi kieliszek tequili, którą muzyk wypił siedząc na swoim motorze. Funkcjonariusz policji w parku podobno obserwował zdarzenie i "natychmiast zatrzymał Springsteena".

Ponieważ aresztowanie miało miejsce na posiadłościach federalnych, sprawa Springsteena trafiła do sądu federalnego. Dziś sędzie oddalił zarzuty prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i lekkomyślnej jazdy. Za spożywanie alkoholu na zamkniętym obszarze (w parku jest zakaz picia alkoholu) rockman dostał 500 dolarów grzwyny.

- Pan Springsteen jest zadowolony z wyniku dzisiejszego posiedzenia sądu - napisał rzecznik artysty. - Prokurator nie był w stanie przedstawić dowodów związanych z zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem (DUI) i lekkomyślnej jazdy, w związku z czym oddalił oba te zarzuty. Pan Springsteen, który nie był wcześniej karany, dobrowolnie przyznał się do naruszenia prawa w związku z zakazem spożywania napoju alkoholowego na zamkniętym terenie, zgadzając się na grzywnę w wysokości 500 dolarów. Chcemy podziękować sądowi i nie będziemy więcej tej sprawy komentować.

Ostatni album Bruce'a Springsteena to "Letter To You" z 2020 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca