Muzyka

Nick Cave i Warren Ellis z zaskoczenia

Nick Cave i Warren Ellis wydali z zaskoczenia nowy album zatytułowany "Carnage". Płyta dostępna jest na platformach streamingowych, a w formacie CD i na winylu ukaże się 28 maja.
"Carnage" to nowy album Nicka Cave'a i Warrena Ellisa nagrany podczas lockdownu. Mimo że ci dwaj muzycy stworzyli wspólnie wiele soundtracków do filmów, a Ellis jest od lat członkiem The Bad Seeds, "Carnage" to pierwsza płyta z piosenkami, którą wydają jako duet. NIck Cave opisuje ją jako "brutalną, ale piękną płytę głęboko osadzoną w naszej wspólnej katastrofie".

- Tworzenie "Carnage" było przyspieszonym intensywnym procesem twórczym - mówi Warren Ellis. - Osiem piosenek pojawiło się w takiej czy innej formie w ciągu pierwszych dwóch i pół dnia.

Album "Carnage" wyłonił się niemal przez przypadek z przestoju spowodowanego długim, niespokojnym, globalnym kryzysem. To płyta na niepewne czasy - taka, na której pojawia się wyzywające poczucie nadziei.

Nicka Cave'a i Warrena Ellisa łączy twórcza chemia. Po raz pierwszy ich drogi skrzyżowały się w 1993 roku, kiedy Ellis grał na skrzypcach w kilku piosenkach na albumie "Let Love In" grupy Nick Cave & The Bad Seeds, zanim dołączył do zespołu jako pełnoetatowy członek. Nagrywali również wspólnie w założonej w 2006 roku grupie Grinderman i komponowali razem muzykę do filmów, programów telewizyjnych i teatru.

Oto lista utworów na albumie "Carnage":
1. Hand of God
2. Old Time
3. Carnage
4. White Elephant
5. Albuquerque
6. Lavender Fields
7. Shattered Ground
8. Balcony Man

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca