Muzyka

"1,5 metra" Fisza i Emade

Fisz i Emade opublikowali kompozycję "1,5 metra" zapowiadającą album "Ballady i protesty".
Po czterech dotychczasowych singlach "Kurz", "Mój kraj znika", "Nie za miłe wiadomości", "2020", przyszedł czas na piąty. "1,5 metra" to najnowszy utwór zespołu Fisz Emade Tworzywo, z nadchodzącej płyty "Ballady i Protesty".

- Ostatni rozgadany singiel z eklektycznej płyty. Pamiętnik czasów pandemicznych, niestety ciągle nieustępujących - tak o piosence mówi Fisz.

Album "Ballady i Protesty", który ukaże się jesienią 2021 roku, składać się będzie z dwóch odrębnych opowieści muzycznych. Pierwsza - "Ballady" - będzie zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję smyczkową. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. "Ballady" to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem przyrody i planety Ziemi. Druga opowieść to płyta "Protesty". Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz komentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo, zadaje pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca